שתף קטע נבחר

מופז: הפלסטינים פסיבים, ספקותיי גדלים

שר הביטחון שירטט בישיבת הממשלה תמונה פסימית, לפיה אין עדיין כל נכונות פלסטינית אמיתית להילחם בטרור. "לא תהיה לנו ברירה אלא לחזור למלחמה אקטיבית נגד חמאס" - הבהיר מופז. השר איתם תהה מדוע פונו המאחזים - וראש הממשלה השיב: זו התחייבות מתקופת פרס

ישראל מבהירה שוב כי לא תהסס "לקחת יוזמה" ולשוב להתנקשויות: שר הביטחון, שאול מופז, אמר היום (א') בישיבת הממשלה כי ספקותיו באשר לרצון ההנהגה הפלסטינית להילחם בטרור, הולכים וגדלים. הדברים נאמרו במקביל לשבחים שחלק ראש הממשלה, אריאל שרון, לפעולת לוחמי הימ"מ שהרגו הלילה את המבוקש מספר 1 של חמאס בחברון.
השר מופז שירטט תמונה פסימית ואמר לשרים כי יש בידי הפלסטינים את היכולת, "אך ספק אם יש רצון". הוא הוסיף כי נוצר מצב לפיו המפתח להתקדמות בתהליך נמסר לידי החמאס - וכעת ארה"ב, ישראל והרשות הפלסטינית ממתינות למוצא פיו של החמאס, שהוא אויב השלום.
אותנו, אמר מופז, לא מענין הדיאלוג עם החמאס, אלא רק שהפלסטינים יקבלו אחריות ויעצרו את הטרור. "אם הרשות לא תתעשת ותקבל אחריות מיידית לא תשאר בידינו ברירה אלא לחזור למלחמה אקטיבית כנגד החמאס וכנגד שאר ארגוני הטרור".
שר הביטחון הדגיש כי מאז פסגת עקבה - נמשך הטרור ללא הפוגה. "הרשות מגלה פסיביות ומתחמקת מקבלת אחריות ביטחונית בתואנות ובתירוצי שווא, משום שהיא איננה רוצה לקבל אחריות לפני שהיא מציגה הפסקת אש עם החמאס, כדי שלא להתעמת אתו", הבהיר.
השר אפי איתם, יו"ר המפד"ל, שאל בישיבה: "מדוע כשהפלסטינים לא מבצעים את חלקם, ישראל מקיימת את התחייבויותיה בעניין פירוק מאחזים?" ראש הממשלה שרון השיב: "פירוק המאחזים אינו קשור למפת הדרכים. זו התחייבות ישראלית עוד מתקופת פרס".
שרון דיווח לשרים על ההערות שהציג לשרים היוצאים לוועידה הכלכלית בירדן, כשבתוכן קביעה שכל עוד לא תהיה הפסקה מוחלטת של הטרור לא יתנהל מו"מ מדיני, וכן שישראל לא תסכים ל"הודנה" אלא תאפשר לפלסטינים תקופת היערכות והתארגנות לטיפול בטרור תוך שלושה עד שישה שבועות.
השרה לימור לבנת העירה שמהניסוח עלול להתפרש כי ישראל עשויה להסכים להודנה, ולכן יש לשנות את הניסוח ולהחליף את המינוח "הסכמה להפסקת אש זמנית וקצרה" במינוח שקובע כי תהיה תקופת התארגנות בלבד, עד לעקירת הטרור. לכך היתה הסכמה בישיבה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
מופז. הם פסיבים
צילום: חיים זיו
צילום: רויטרס
שרון. המאחזים זה פרס
צילום: רויטרס
צילום: מיכאל קרמר
איתם. הם לא מבצעים את חלקם
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים