שתף קטע נבחר

הכנסת דחתה את הצעת האי-אמון שהגישה ש"ס

יו"ר ש"ס הגיש את הצעת האי-אמון בשל התנהלותו של שר הפנים, אברהם פורז וטען: "השר, לצערי הרב, משתולל במשרד בטירוף הדעת". ח"כ אתי לבני משינוי השיבה: "המצב השתנה. יש שיקולי דעת אחרים ולא רק דעתה של ש"ס"

הכנסת דחתה הערב (יום ב') את הצעת האי-אמון שהגישה סיעת ש"ס. 47 חברי כנסת התנגדו להצעה, 16 תמכו ו-17 נמנעו. ההצעה הועלתה נגד שר הפנים, אברהם פורז, בשל מה שהגדירו בש"ס "זלזולו ביועץ המשפטי לממשלה" בעניין מתן אזרחות לזרים.
יו"ר ש"ס, אלי ישי, אמר בדיון: "הצעת האי האמון שלנו הוגשה על התנהלותו של שר הפנים. השר, לצערי הרב, משתולל במשרד בטירוף הדעת בכל מה שקשור לדברים הרגישים ביותר והעדינים ביותר לעם ישראל. היום קראתי בעיתון שלפיד גילה את אמריקה, הוא אמר שיש פה קבוצות של בני נוער ניאו נאצים שעולים לישראל ועושים פה הסתה. על מה צעקנו פה שנים, שיש ניצול של חוק השבות בארץ לעלייה של לא יהודים. הוא אשם בכך, כל שינוי אשמים בכך שעולים לארץ ניאו נאצים שגם ישרתו בצה"ל".
ח"כ יאיר פרץ (ש"ס) אמר בדיון: "מלבד הגזירות הכלכליות הקשות, הממשלה הזאת מכרסמת בערכים המקודשים של העם בישראל. ערכים אלה שמרו עלינו בכל הדורות והובילו אותנו לכאן. משרד הדתות בוטל, והמטרה היא להכניס נורמות חדשות, רוח חילונית, לא צריך ברית מילה כפי שאמרו חברי משינוי".
ח"כ פרץ הוסיף: "האם זו מדינה יהודית? הנושא של מתן אזרחות לכל דיכפין ששר הפנים פתח את השערים בכיוון הזה, מנוגד לחוק השבות. הגדיל לעשות שר התשתיות הבוקר, שהודיע כי מפלגת שינוי תפעיל לאפשר נישואים אזרחיים בישראל".
ח"כ אתי לבני (שינוי) אמרה: "הגיע זמן אחרית הימים, סיעת ש"ס קוראת להקפיד על ההמלצות של היועץ המשפטי לממשלה. השר לשעבר שוב לוקח מונופול על עם ישראל ואומר מה העם רוצה ומה צריך להיות ולמי לתת או לא לתת אזרחות או תושבות קבע. גם אני עם ישראל, אמא שלי יהודיה, וסבתא שלי יהודיה ואני ישראלית ויהודיה ואני ואחרים רוצים לתת אזרחות לעובדי ילדים זרים שנולדו בארץ. אנחנו חושבים שזה דבר הומאני ומובן מאליו".
ח"כ לבני הדפה את הביקורת שהשמיעו אנשי ש"ס ואמרה: "אני בעד הכרה בגיור רפורמי וקונסרבטיבי. אני בעד לתת אזרחות לאנשים שתרמו תרומה משמעותית לחברה הישראלית. הכל התחלף, המצב השתנה יש שיקולי דעת אחרים ולא רק דעתה של ש"ס".
השר גדעון עזרא, המתאם בין הממשלה לכנסת, ביקש מחברי הכנסת לדחות את הצעת האי-אמון ואמר: "נדמה לי שהשר פורז, לא היו לו לא 100 ימי חסד ולא 50. אני חושב שסדרי העדיפויות של משרד הפנים הם רציניים מאוד ואני לא בטוח שנושא הגיור ומתן האישורים היו צריכים לעמוד בראש סולם העדיפויות של משרד הפנים. אני מבקש מחברי להצביע כנגד הצעת אי האמון של אלי ישי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 33
תקף את פורז. ישי
צילום: ערוץ 33
צילום: עמית שאבי
העילה לאי אמון. פורז
צילום: עמית שאבי
שאולי שם טוב
גזירה רודפת גזירה. ח"כ פרץ
שאולי שם טוב
צילום: אתר הכנסת
המצב השתנה. ח"כ לבני
צילום: אתר הכנסת
מומלצים