שתף קטע נבחר

הבוקר: רקטת קסאם נפלה ליד בתי ספר בשדרות

המזל שוב שיחק בשדרות: הרקטה שנפלה סמוך למספר בתי ספר, התפוצצה מבלי לגרום לנפגעים. בתי הספר היו ריקים בשל השעה המוקדמת. הערכה: הפלסטינים ממשיכים לירות מבית חנון

ירי הרקטות מרצועת עזה נמשך: רקטת קסאם נורתה הבוקר (יום ד') לעבר העיר שדרות ונחתה סמוך ל"קריית החינוך" בעיר. איש לא נפגע.
הרקטה פגעה מעט לאחר השעה 7 בבוקר במשטח אספלט והתפוצצה. איש לא נפגע, אך נזק נגרם למכונית שחנתה סמוך למקום. מדובר במתחם שבו נמצאים כמה בתי ספר יסודיים, שלמרבה המזל היו ריקים מתלמידים, בעיקר בשל השעה המוקדמת.
חבלני המשטרה הגיעו למקום ובדקו את שרידי הרקטה. ההערכה היא כי מדובר שוב בירי מהעיירה בית חנון, בצפון הרצועה, שביצעו אנשי החמאס.
עם היוודע דבר נפילת הרקטה, מיהרו הורים רבים להחזיר את ילדיהם לבתיהם. לדברי גורמים במערכת החינוך בשדרות, ישנה ירידה קלה במספר התלמידים שהגיעו לבתי הספר היסודיים הבוקר.
עם זאת, הבהיר ראש עיריית שדרות אלי מויאל כי הלימודים מתקיימים במערכת החינוך בעיר כרגיל: "הקסאמים לא יגרמו לנו להפסיק את הלימודים בבתי הספר", לדבריו. לבתי הספר נשלחו צוותים מתוגברים של פסיכולוגים ויועצים בכדי לשוחח עם התלמידים, שחלקם שמעו את הדי הפיצוץ.
לדברי ממלא מקומו של מויאל, יוסי פנחס כהן, "אנו מפנים את תשומת ליבה של ממשלת ישראל לכך ששדרות הפכה למטרה קבועה גם בימי הודנה זו או אחרת. התושבים קצה נפשם. אחרי שהביקורים מסתיימים והתקשורת עוזבת - התושבים נשארים עם הבעיות שלהם".
אמש נפצע ישראלי קל ברגלו מרסיסי שלוש פצצות מרגמה, שנחתו באזור התעשיה בהתנחלות נווה דקלים שברצועה. הפצוע פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
רקטת קסאם (ארכיון)
צילום: דובר צה"ל
מומלצים