שתף קטע נבחר

דרעי: עוד אחזור לפוליטיקה

שנה לאחר ששוחרר מהכלא, אמר דרעי בראיון לערוץ 2: "כמה שניסיתי לברוח מכך, נוצר ואקום גדול מהציפייה הגדולה של הציבור, ולכן יגיע השלב שבו אחזור לעשייה פוליטית"

יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, הודיע כי בכוונתו לחזור לפעילות פוליטית. הוא אמר את הדברים בראיון שהעניק לאילנה דיין, שישודר במוצאי שבת בתוכנית עובדה בערוץ 2. בראיונות קודמים אמר דרעי שאין לו כוונה לחזור לחיים הפוליטיים.
דרעי שוחרר לפני שנה מהכלא, אחרי שריצה שנתיים מאסר על קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בראיון הוא נשאל בנוגע לחזרה אפשרית לפוליטיקה, והשיב: "כמה שניסיתי לברוח מהעניין הזה, הרי משיחות שיש לי גם עם רבנים, ממה שאני רואה, נוצר ואקום גדול מהציפייה הגדולה של הציבור".
דרעי, שנאלץ לוותר על ראשות ש"ס לטובת אלי ישי, נשאל בנוגע למועד האפשרי שבו ישוב לפעילות פוליטית וענה: "אני לא רוצה לקבוע לוח זמנים, זה לא עניין של חודש ולא חודשיים, גם לא שנה, יש לי את הזמן שלי". לדבריו, "יגיע שלב, לא מוקדם, לא קרוב, כן, שאני אחזור בחזרה לעשייה ציבורית ואפילו עשייה פוליטית".
ש"ס ידעה מאבקים פנימיים רבים מאז עזב דרעי את ראשות התנועה. אנשי מחנהו בתוך התנועה ערערו לא אחת על מנהיגותו של ישי, והביעו את תקוותם לחזרתו לפעילות פוליטית.
גם היחסים בין דרעי למנהיג התנועה, הרב עובדיה יוסף, ידעו עליות ומורדות בשנים האחרונות. לא ברור כיצד יגיב הרב יוסף על חזרה אפשרית של דרעי לפוליטיקה. עם שחרורו מהכלא, לפני שנה, הודה דרעי בראיון ל-ynet כי יחסיו עם מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, כבר אינם כבימים עברו.
הוא אמר אז: "אני לא הרבה בקשר איתו. הרב, מי שמכיר אותו, הוא איש הלכה ומעשה. זה לא איש שאתה יושב איתו בשיחות סלון. כשהייתי בהנהגה הפוליטית היו לי הרבה נושאים לדבר איתו. אני פוגש אותו באירועים, משוחחים קצת בדברי תורה..."

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
דרעי. "בגלל הוואקום"
צילום: דלית שחם
צילום: צפריר אביוב
עובדיה יוסף. כיצד יגיב?
צילום: צפריר אביוב
מומלצים