שתף קטע נבחר

ליצמן סירב לגלות לחוקרים מי "זייף" בהצבעה

ח"כ יעקב ליצמן העיד במשך שעה וחצי בפרשת ההצבעות הכפולות על התוכנית הכלכלית. בעבר אמר כי ראה מי הצביע במקום ח"כ גבריאלי, אולם היום אמר כי עליו להיוועץ עם רבנים כדי שלא לעבור על "דין מוסר"

ח"כ יעקב ליצמן סירב אמש (יום ב') לגלות לחוקרי המשטרה את מי ראה לוחץ על כפתורי ההצבעה בהצבעה על התוכנית הכלכלית במקומה של ח"כ ענבל גבריאלי.
בעבר דיווח ליצמן כי ראה מי הצביע במקום ח"כ ענבל גבריאלי, ואף טרח לציין כי לא מדובר בח"כ רוני בר-און (מימינה של גבריאלי יושב חזן ומשמאלה, בר-און).
היום ניסו החוקרים במשך כשעה וחצי לחלץ מח"כ ליצמן את שמו של ח"כ יחיאל חזן, החשוד לכאורה כי הצביע במקום ח"כ ענבל גבריאלי. ליצמן תיאר בפני החוקרים את הדילמה בה הוא נתון, והסביר כי עליו להיוועץ עם הרבנים כדי לא להתנגש עם איסור "דין מוסר". החוקרים זימנו אותו לעדות נוספת, שתתקיים בהמשך השבוע.
במסדרונות הכנסת הביעו תמיהה על התנהלותו של ח"כ ליצמן בפרשה. לדבריהם, מצד אחד עתר לבג"ץ כדי שיבטל את הההצבעות על התוכנית הכלכלית ומצד שני משתמש בטיעון הילכתי של "דין מוסר".
גורמים בכנסת טוענים כי יכול מאוד להיות שליצמן בסך הכל חיפש כותרות, כמו ח"כ פרוש שכיכב בעיתונות החרדית לאחר שפתח בשביתת רעב. "ליצמן גם רצה כותרת, אבל הוא לא תיאר שהפרשה תתגלגל עד כדי חקירה פלילית", אמרו הגורמים.

במוקד החקירה: ח"כ חזן

במוקד החקירה, המתנהלת בימים אלה על ידי צוות החקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה, בראשות תת-ניצב מירי גולן, נמצא ח"כ יחיאל חזן (ליכוד).
ח"כ יחיאל חזן עומד על גרסתו שלא הצביע פעמים. בדו"ח החקירה של הכנסת מצויין כי לא נמצאו הוכחות שחזן הצביע פעמיים. הדו"ח התבסס אך ורק על קלטות ערוץ 33.
בפרשה ימסרו בהמשך עדויות גם הח"כים גלעד ארדן, בראון וגבריאלי. אתמול העיד יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, במשך ארבע שעות בפני צוות החקירה במשכן הכנסת.
בתוך כך, מינה היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, פרקליט שילווה את עבודת חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בחקירת ההצבעות הכפולות בכנסת.
רובינשטיין אמר לוועדת החוקה בכנסת כי הוא רואה בחומרה רבה את תופעת ההצבעות הכפולות וכי אין הבדל בינה לבין אנשים שהצביעו בבחירות בתעודת זהות לא שלהם, והועמדו על כך לדין פלילי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ליצמן. "דין מוסר"
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: אתר הכנסת
חזן. חשוד לכאורה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים