שתף קטע נבחר

נתניה: התלבושת האחידה חוזרת בזכות "המורדים"

יותר מאלף תלמידים ויתרו על החופש להתלבש כרצונם, והם יגיעו לבית הספר בתלבושת אחידה - שנבחרה לאחר סקר מקיף ותצוגת אופנה מקומית. וכל זה כדי להיות דומים לשחקני הסדרה המצליחה

בעקבות סדרת הטלוויזיה הפופולארית "המורדים", שרבים מבני הנוער רואים בה מודל לחיקוי, יחזרו תלמידי בית ספר בנתניה לתלבושת אחידה. לא פעם נטען כי הסדרה "מקלקלת" את בני הנוער, אך שחקני הסדרה הם שהביאו את תלמידי תיכון "שרת" בעיר לקדם את הרעיון בבית-ספרם.
הדמויות בסדרה "המורדים" מופיעות בבית-הספר בתלבושת אחידה, והן עומדות מאחורי הרעיון לוותר על תלבושת חופשית, כפי שהיה נהוג בתיכון "שרת" ובחטיבת-הביניים הסמוכה. הרעיון נולד בקרב התלמידים הצעירים בחטיבה, שסחפו אחריהם גם את חבריהם הבוגרים יותר מהתיכון. "התלמידים דחפו לכך", אומרת יו"ר מועצת התלמידים של החטיבה, מנדי מימון. "זה קורה גם בעקבות סדרת הטלוויזיה, וגם כדי לטשטש את הפערים החברתיים וליצור שיוויון".
מועצת התלמידים, בסיוע המורים וועד ההורים, ערכה סקר בקרב התלמידים בנושא הלבוש. התוצאות הפתיעו: 90 אחוזים מהתלמידים תמכו בתלבושת אחידה. תוצאות הסקר וההתעניינות מצדם של תלמידי התיכון נתנו את האות לפתיחה בחיפושים אחרי "בגדי התלמיד החדשים". ההנהלה אמנם הגבילה את התלמידים והטילה וטו על שרוולים חתוכים וחולצות חושפות בטן, אך איפשרה לתלמידים לבחור את התלבושת האחידה בעצמם.
1650 תלמידי בית הספר מילאו שאלונים, בהם נשאלו לצבע החולצה והדגם החביבים עליהם. ממצאי השאלונים הביאו למיון ראשוני. לשלב הגמר עלו תשע תלבושות שונות. הדגמים החדשים הולבשו על תשעה תלמידים-דוגמנים ובכל שכבה נערכה תצוגת אופנה. התלמידים דירגו את התלבושות שהוצגו והגיעו להחלטה. על החולצה הנבחרת הוטבע סמל בית הספר, והחל משנת הלימודים הקרובה יחוייבו התלמידים ללבוש אותה. "כדי שהתלמידים יהיו שותפים מלאים בבחירת התלבושת, ערכנו בכל שכבה תצוגת אופנה", מספרת מנדי מימון.
מנהל בית-הספר משה קוסובר לא הסתיר את שביעות רצונו. "אני מאוד מרוצה מרעיון התלבושת האחידה. לאחרונה הגענו למצב שהבגדים בהם הגיעו התלמידים לבית הספר חרגו מגבול הטעם הטוב. ידוע לי שהיוזמה שלנו כבר מתפשטת לבתי ספר אחרים בעיר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים