שתף קטע נבחר

ויכוח: כמה סגנים צריך ראש העיר לופוליאנסקי?

ראש עיריית ירושלים מעוניין בשישה סגנים. השר אברהם פורז מתיר לו למנות שלושה בלבד. ניסיון הידברות בין השניים נכשל ונראה שהשניים כבר על מסלול התנגשות

ראש העיר ירושלים אורי לופוליאנסקי ושר הפנים אברהם פורז עלו על מסלול התנגשות עם בחירת לופוליאנסקי החרדי לראשות העיר. כעת ניטש בין השניים קרב על מספר הסגנים בהם יקיף את עצמו ראש העיר החדש. לופוליאנסקי מעוניין בלא פחות משישה סגנים, שעלות שכרם נאמדת בכשלושה מיליון שקלים. פורז זועם ומזהיר כי התקציב שיועבר לעירייה נועד להעסקת שלושה סגנים בלבד.
למרות שחוק מיוחד מתיר ללופוליאנסקי למנות 8 סגנים, פורז עומד בדרכו. "אל תבטיח לשותפיך בקואליציה הבטחות שלא תוכל לקיים", התרה פורז. "תקציב משרד הפנים שיועבר לעיריית ירושלים יהיה על פי מפתח של שלושה סגנים בלבד". בתגובה מסר דוברו של ראש עיריית ירושלים, כי "לא הוחלט עדיין כמה סגנים יקבלו שכר. ראש העיר ימשיך במגעים עם הממשלה".
אבל לופוליאנסקי לא מאבד זמן. בתחילת השבוע הוא עוד ניסה לדבר על ליבו של השר, אך נענה בלא כלום ולכן כבר בישיבת המועצה הקרובה הוא יביא לאישור הצעת החלטה למינויים של שישה סגנים: יגאל עמדי (ליכוד), יהושע פולק ואורי מקלב (יהדות התורה), שלומי אטיאס ואלי סמחיוב (ש"ס) ושמואל שקדי (מפד"ל).

ומרצ לא עומדת בפיתוי

מן העבר האחר מפתיעה מרצ ששוקלת בכובד ראש הצטרפות לקואליציה בעיריית ירושלים. בעקבות כוונת הסיעה, התעוררה סערה פנימית במסדרונות המפלגה. ראשי מרצ חוששים כי ישיבה בקואליציה עם חרדים תפגע במרצ בבחירות המוניציפאליות הקרובות ובתדמיתם בכלל. יוסי שריד שולל שילוב ידיים עם החרדים. "אני לא מבין מה הם רוצים? להיות ביום חול בקואליציה ובשבת להפגין בכביש בר-אילן?" ח"כ רן כהן, לעומת שריד, רך יותר. הוא מתנה את כניסת מר"צ לקואליציה בהצטרפות סיעת שינוי. "כדי שלא נהפוך לעלה תאנה", הוא מסביר. מנגד מאשימים ראשי הסיעה בירושלים, כי "העמדה של ראשי מרצ גזענית".
בעקבות הלחצים בסיעה הוחלט על קיום מישאל בקרב מתפקידי מרצ בירושלים. תוצאת המישאל תכריע האם יכולה הסיעה ללכת עם ראש העיר החרדי. "זו סוגיה מכרעת ולכן דרוש גיבוי רחב להחלטה", הסבירו את הצעד יוצא הדופן. ומה כל כך מכריע? פשוט מאוד. למרות שמרצ נחלה כישלון בבחירות האחרונות בירושלים, משדל אותם לופוליאנסקי וכבר הבטיח לסיעה את סגנות ראש העיר, תיק החינוך והתרבות ותיק שינוי פני העיר (שפ"ע), וכן את ראשות הוועדה למעמד האישה וזכויות האזרח. לופוליאנסקי, מסתבר, רוצה מאוד את מר"צ בקואליציה שלו כדי ליצור איזון, לפחות למראית עין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
אורי לופוליאנסקי. שישה סגנים
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: גבי מנשה
שר הפנים אברהם פורז. שלושה בלבד
צילום: גבי מנשה
מומלצים