שתף קטע נבחר

חבר העבודה לביהמ"ש: לפסול מינוי פרס ליו"ר העבודה

שלמה שקד, חבר מפלגת העבודה מכרמיאל, הגיש בקשה להדיח את ח"כ פרס מתפקידו כיו"ר המפלגה "בגלל אחריותו לאסון אוסלו ואחריותו לבמבצע ענבי זעם". שקד, מתמודד סדרתי מול פרס, מתכוון להתמודד על התפקיד

חבר מפלגת העבודה, שלמה שקד מכרמיאל, הגיש היום (ה') בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לפסול את ח"כ שמעון פרס מתפקיד היו"ר הזמני של המפלגה.
בבקשתו לפסילה ציין שקד גם כי "לדעתי, שמעון פרס אחראי לאסון אוסלו, אסון שגורם לפגיעה בתושבי ישראל בפועלות איבה והרס הכלכלה. הסכמי אוסלו נולדו בחטא ויש לבטלן. הוא פסול מכל תפקיד ועליו לפרוש הביתה למען טובת המפלגה ששקעה לתהומות בגללו".
שקד טען בפנייתו לבית המשפט כי על פרס, אשר היה בשנת 96' שר הביטחון וראש הממשלה, חלה אחריות מיניסטריאלית למבצע "ענבי זעם" בכפר כנא בלבנון שבו נהרגו 100 ילדים. שקד טען בפנייתו לבית המשפט, כי זאת גם הסיבה להפסדו של ח"כ פרס לשר נתניהו בבחירות לראשות הממשלה ב-96', וזוהי גם הסיבה לכישלונו בבחירות לתפקיד נשיא המדינה מול משה קצב.
שקד ביקש מבית המשפט המחוזי בתל אביב סעד משפטי דחוף בעניין פסילתו של פרס ודרש כי יתקיימו בהקדם בחירות, כפי שרשום בחוקת המפלגה.
שקד הוסיף כי הוא מתכוון להתמודד על תפקיד יו"ר המפלגה לאחר שכבר בשנת 96' התמודד על התפקיד מול פרס, בשנת 98' התמודד על תפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה ובשנת 2000 התמודד מולו גם על תפקיד מועמד העבודה לנשיא המדינה.
"כיום העם מאס בגנרלים וחפץ במועמד עממי וכידוע ותיקי המפלגה נכשלו: פרס, פואד ואחרים. אני מבטיח תקווה לעם בישראל ולעמי המזרח התיכון".
כתב שקד והוסיף כי הוא מתכוון להחזיר את מפלגת העבודה לגודלה האמיתי "למען מזרח תיכון במודל של שוויץ".
מלשכת ח"כ פרס סירבו להגיב על הדברים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס. קריאה לפסול המועמדות
צילום: איי פי
מומלצים