שתף קטע נבחר

חסינות מרדכי הוסרה: "דמי הותר ללא משפט"

יצחק מרדכי ביקש לספר על תחושותיו לחברי הוועדה, לפני הסרת החסינות: "הורשעתי בהבל פה של מי שחפץ להורסני"

חסינותו של חבר הכנסת יצחק מרדכי הוסרה לפני הצהרים (יום ד') בישיבת ועדת הכנסת. מרדכי ביקש את הסרת חסינותו, כדי שיוכל לדבריו, להוכיח את חפותו במשפט.
"צר לי על הנסיבות, בהן אנו מתכנסים", אמר היועץ המשפטי לממשלה אלייקים רובינשטיין שהשתתף בישיבה, "ח"כ מרדכי ביקש לומר מספר דברים, ולכן החלטנו על הישיבה. זהו מעמד קשה מבחינת כל הנוכחים, אבל אנו מייצגים את אינטרס הציבור לאכוף את החוק והשוויון. אנו כאן כדי להגן על כבודן של נשים, במיוחד כשמדובר בנושאי תפקידים בכירים".
היועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי בתיק התביעה נגד שר התחבורה לשעבר יצחק מרדכי, נמצאות גרסאות שלוש המתלוננות כנגד תקיפה, וראיות נוספות. "ישנם חיזוקים נוספים לראיות, לפי דעת התביעה", אמר היועץ. "כל זה הביא אותנו להגשת כתב אישום".
יצחק מרדכי הסתפק בהודעה קצרה שקרא בפני חברי הוועדה. "לחמתי בכל מלחמות ישראל", אמר, "אבל זו המלחמה הקשה ביותר בה נלחמתי. לפני כשלושה חודשים הוגשה נגדי תלונה, ומייד עם הגשת התלונה התפטרתי מתפקידי כשר התחבורה, על מנת שלא להפריע למהלך החקירה. מרגע שהחלה החקירה הותר דמי. שום כלל אלמנטרי של הגינות כלפי שמו הטוב של האדם וכבודו לא נשמר.
הואשמתי, הורשעתי ונענשתי, ללא משפט, על פי הבל פה של מי שחפץ להורסני, כאילו לא קיים משפט והכל באיצטלה של דאגה למוסר ולנורמות. למרות זאת גזרתי על עצמי שתיקה מוחלטת, סברתי שאסור לי להיגרר בתגובות אישיות ישירות או עקיפות, ואסור לי ליטול חלק במשפט אלים שנעשה נגדי. רבים אמרו לי ששתיקתי פועלת כנגדי, אך למרות זאת המשכתי בשתיקתי, כי ידעתי שיש אך ורק תרופה אחת והיא הלחימה בבית המשפט. במשך שלושה חודשים חווייתי על בשרי את התופת, אך רק האמונה באלוהי ישראל החזיקה אותי". מרדכי הוסיף כי הוא מקווה שבית המשפט "בעזרת השם יזכה אותי", כלשונו.
כל חברי הוועדה תמכו בהסרת החסינות, להוציא שניים שנמנעו, בהם חברו של מרדכי למפלגה, ח"כ רוני מילוא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסנת קרסננסקי
מרדכי. חפצו להורסני
אסנת קרסננסקי
משה שי
רובינשטיין. להגן על כבוד הנשים
משה שי
מומלצים