שתף קטע נבחר

ליצמן: ח"כ חזן הצביע במקומה של ח"כ גבריאלי

לאחר שנועץ ברבנים, הסכים היום חבר הכנסת מסיעת "יהדות התורה" לחשוף את מי ראה מצביע במקומה של חברת הכנסת מהליכוד. לדבריו, מדובר בח"כ יחיאל חזן (ליכוד). חזן מכחיש את הדברים ואף תוקף: "האשמה המופרכת יוצאת מטעם גורמים אינטרסנטים הפועלים ממניעים זרים"

ח"כ יעקב ליצמן מסר בצהריים (יום ה') לחוקרי פרשת "ההצבעות הכפולות" את שמו של ח"כ יחיאל חזן (ליכוד) כמי שהצביע במקומה של חברת הכנסת ענבל גבריאלי בהצבעה על התוכנית הכלכלית.
ליצמן אמר כי החליט למסור את העדות לאחר לבטים קשים, תוך התחבטות בסוגייה ההלכתית של דין מוסר. "קשה מאוד להלשין. אחרי שהרב פסק נחה דעתי", אמר ליצמן. הוא ציין כי "עניתי על כל שאלות החוקרים, כל השאר תבינו לבד. לא צריך לפרט". אולם, לאחר מכן אישר ל-ynet כי שמו של ח"כ יחיאל חזן עלה בחקירה ולדבריו, הוא זה שהצביע פעמיים. ח"כ ליצמן אף ציין כי ח"כ חזן לא החליף איתו מילה במסדרונות הכנסת מאז ההצבעה על התוכנית הכלכלית.
ח"כ יחיאל חזן, חזר היום על טענתו כי "באופן מוחלט וחד משמעי" לא הצביע הצבעה כפולה כפי שעולה לדבריו גם מדו"ח החקירה מטעם הכנסת. "אין בכוונתי להתייחס להאשמה המופרכת היוצאת מטעם גורמים אינטרסנטים הפועלים ממניעים זרים. המשטרה תסיים את תהליך החקירה והאמת", אמר.

ליצמן מעיד שוב

צוות החקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה, בראשות תת ניצב מירי גולן, גבה היום עדות מח"כ ליצמן בפעם השנייה ובמקביל, גבה עדות גם מח"כ גלעד ארדן (הליכוד).
ביום שני האחרון סירב ח"כ ליצמן לגלות לחוקרי המשטרה את מי ראה לוחץ על כפתורי ההצבעה בהצבעה על התוכנית הכלכלית במקומה של ח"כ ענבל גבריאלי. ח"כ ליצמן תיאר בפני החוקרים את הדילמה בה הוא נתון, והסביר כי עליו להיוועץ עם הרבנים. החוקרים זימנו אותו לעדות נוספת, שהתקיימה כאמור היום.
מייד לאחר שהתפוצצה הפרשה, דיווח ח"כ ליצמן כי ראה מי הצביע במקומה של ח"כ ענבל גבריאלי, ואף טרח לציין כי לא מדובר בח"כ רוני בר-און (מימינה של גבריאלי יושב חזן ומשמאלה, בר-און).

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ליצמן. העיד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: אתר הכנסת
חזן. מכחיש
צילום: אתר הכנסת
מומלצים