שתף קטע נבחר

שרון לבכירי העבודה: "לוח הזמנים תלוי בפלסטינים"

בכירים בעבודה נפגשו אחר הצהריים עם ראש הממשלה לפגישת עדכון מדינית - ביטחונית. באותה עת היה אמור שרון להיפגש עם בכירי האיחוד הלאומי, אך ביטל את המפגש. ח"כ איציק: "יכול להיות שרה"מ מבין שהוא זקוק למפלגת העבודה"

ראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש אחר הצהריים (יום ב') עם יו"ר העבודה, ח"כ שמעון פרס, יו"ר סיעת העבודה, דליה איציק, ח"כ בן אליעזר וח"כ פינס.
שרון עידכן את בכירי העבודה לגבי ההתפתחויות המדיניות והביטחוניות. כאשר נשאל על ידי ח"כ דליה איציק מהו לוח הזמנים להתקדמות מדינית, השיב ראש הממשלה כי לוח הזמנים יקבע בהתאם להתקדמות מהצד הפלסטיני. בכיר בעבודה אמר כי שרון אמר כי קיימים כיום כ-90 מאחזים לא חוקיים.

פגישה ספונטנית או מתוכננת?

זוהי הפגישה הראשונה שמקיים ראש הממשלה שרון עם ח"כ שמעון פרס, מאז נבחר לתפקידו כיו"ר העבודה.
גורמים בכירים בעבודה אמרו כי מדובר בפגישת עדכון מדינית שנקבעה מוקדם יותר היום לבקשת לשכת ראש הממשלה. ראש הממשלה, אריאל שרון, ביטל היום פגישה עם חברי סיעת "האיחוד הלאומי" שנקבעה לאחר הצהריים, וזימן במקומם את בכירי העבודה.
דוברו של ח"כ שמעון פרס ובלשכת רה"מ טענו כי לא מדובר בפגישה שנקבעה "מהיום להיום". לדבריהם, מדובר בפגישת עדכון שגרתית. עם זאת, גורמים בכירים בעבודה ובליכוד הכחישו את הדברים, ואמרו כי מדובר בפגישה שנקבעה רק היום ו"יש לשים לב לעובדה שהפגישה מתקיימת במקום הפגישה עם חברי האיחוד הלאומי".
ח"כ דליה איציק אמרה ל-ynet כי "יכול להיות שראש הממשלה מבין שאחרי ה'זובור' שאירע לו אתמול בישיבת הממשלה עם השרים שלו, וכדי להתקדם במסלול המדיני הוא זקוק למפלגת העבודה". עם זאת ציינה איציק, כי "ייתכן גם שראש הממשלה מנסה, באמצעות הפגישה איתנו, להפעיל לחץ על שרי האיחוד הלאומי והליכוד שהתנגדו לשחרור האסירים בהצבעה בממשלה".
בתוך כך, הגיש היום יו"ר העבודה, ח"כ שמעון פרס, יחד עם סיעת ש"ס הצעת אי אמון בממשלה על רקע התוצאות הקשות של תלמידי ישראל במבחני ההשוואה הבינלאומיים. הערב דחתה הכנסת את ההצעה ברוב של 54 ח"כים מול 43.

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. זימן את העבודה במקום האיחוד הלאומי
צילום: איי פי
צילום: טל כהן
ח"כ פרס. פגישה ראשונה
צילום: טל כהן
מומלצים