שתף קטע נבחר

עימות בין ליברמן לבין חברי הכנסת הערבים

הסערה התעוררה בדיון בעניין המלחמה בתאונות הדרכים. חברי הכנסת הערבים קראו לעברו קריאות ביניים וליברמן קרא בתגובה לעבר ח"כ ג'מאל זחאלקה: "אתה גרוע מערפאת". ח"כ אחמד טיבי הגיב: "לא אציע להטביע את השר, מחשש למפגש תברואתי"

חילופי דברים קשים בין שר התחבורה אביגדור ליברמן לבין חברי הכנסת הערבים בדיון על מאבקו של משרד התחבורה בתאונות בדרכים.
בדיון מיוחד שקיימה הכנסת בנושאי הקטל בדרכים אמר השר ליברמן כי המצלמות האלקטרוניות המוצבות בכבישים מורידות בעשרות אחוזים את תאונות הדרכים. ליברמן בישר כי הוא שוקל להעביר את הנושא לגורמים פרטיים וזאת במידה שהאוצר לא יאשר תקציב להצבת יותר מצלמות בכבישים.
ח"כ ג'מאל זחאלקה שאל את השר "מי הם הגורמים הפרטיים? מאיזה מפלגה הם?" השר ליברמן לא נשאר חייב והשיב לזחאלקה "מקומך בכלא. אתה יותר גרוע מערפאת".
מאוחר יותר טען זחאלקה כי מקנן בו החשד שהשר מתכוון לגורמים פרטיים בעלי אינטרס, "וזהו חשד לגיטימי שיכחיש אותו".
זחאלקה ביקש להגיש תלונה בוועדת האתיקה של הכנסת כנגד התבטאויותיו של השר ליברמן אבל על פי התקנון, הוא אינו יכול לעשות זאת מאחר שליברמן אינו חבר כנסת.
ח"כ אחמד טיבי (חד"ש) אמר כי "לא אציע להטביע את השר ליברמן בים המלח מחשש למפגע תברואתי".
טיבי התייחס לדבריו של השר ליברמן בישיבת הממשלה אתמול: "בתור שר תחבורה אני מתחייב למצוא אמצעי תחבורה, שייקחו את האסירים הפלסטינים למקום שבו לא ימצאו אותם". ליברמן אמר את הדברים לאחר שהוצע לו להיות חבר בוועדה, שתפקח על שחרור האסירים הפלסטינים. הוא אמר כי היה מעדיף "להטביע אותם בים המלח הנמוך".

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
חילופי דברים קשים. השר ליברמן
צילום: גלי תיבון
צילום: אתר הכנסת
"מקומך בכלא". ח"כ זחאלקה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים