שתף קטע נבחר

הפלסטינים מכחישים: לאבו מאזן אין כל כוונה לבקר בכנסת

רה"מ הפלסטיני הוזמן למשכן על ידי השר יוסף לפיד ויו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, אישר את הביקור. ריבלין הוסיף כי "לגבי השר דחלאן יש בעיה מהטעם שעד זמן לא רב הוא עסוק בטרור". מקורבי של אבו מאזן מכחישים כי מתוכנן ביקור

מקורבי ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן, הכחישו אמש (ב') כי בכוונתו לקבל את הזמנתו של השר יוסף (טומי) לפיד לבקר בכנסת. זאת בעקבות דבריו של יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שאמר כי הוא אישר את הביקור, בעקבות בקשת לפיד.
יו"ר הכנסת ריבלין ציין כי "לגבי השר לענייני ביטחון ברשות, מוחמד דחלאן, יש בעיה מכיוון שעד לא מזמן הוא עסק בטרור, ואילו אבו מאזן התנער מדרך הטרור לפתרון בעיות מדיניות". עם זאת, אמר ריבלין, כי "אין מניעה שדחלאן יגיע לכנסת, אבל אני לא אהיה בין מקבלי פניו".
מוקדם יותר אמר ריבלין כי אם אבו מאזן יגיע לכנסת הוא יתקבל כאן לא כראש מדינה, "מכיוון שאם הוא יציג את עצמו כראש מדינה, ערפאת יקפד את ראשו. דחלאן יכול לקבל כאן מישהו אחר, למשל לבקש מגילה גמליאל שתקדם את פניו. אני לא".
לגבי יו"ר הפרלמנט הפלסטיני, אבו עלא, אמר ריבלין כי "אבו עלא הוא יו"ר פרלמנט לא דמוקרטי בעליל. אדם המקבל הוראות מרב-הטרוריסט ערפאת שאין לנו איתו שום משא ומתן". ריבלין המשיל את מה שקורה עתה בתהליך המדיני אימוץ מפת הדרכים ל"ירידה בתאוצה בלי בלמים וללא מגבלות".
יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, ח"כ יורי שטרן, אמר בתגובה: "טומי לפיד ניצול שואה ואחד הדוברים החזקים נגד מכחישי שואה מוכן למען פוליטיקה זולה לפגוש את מכחיש השואה אבו מאזן. אני קורא לו להימנע מהפגישה הזאת ולזכור לאן הביאו אותנו החיבוקים עם יאסר ערפאת".

מקורבי אבו מאזן: אין לו כוונה לבקר בכנסת

מקורבי אבו מאזן הכחישו כל תוכנית של ראש הממשלה הפלסטיני לבקר בכנסת בעתיד הקרוב. המקורבים אמרו כי הדבר אינו נמצא על סדר היום, ובוודאי לא לפני פגישתו הקרובה עם ראש הממשלה אריאל שרון.
גם ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל), ממקורביו של אבו מאזן שנפגש עימו הערב ברמאללה, טוען כי "לאבו מאזן אין תוכנית לבקר מחר בכנסת, עם כל הכבוד לסיעת שינוי". עם זאת הוסיף טיבי כי אבו מאזן הבהיר לו כי הוא יהיה מוכן לארח בלשכתו ברמאללה או בעזה את שרי שינוי או נציגים אחרים של ממשלת ישראל, אם יסייע הדבר בקידום מפת הדרכים.
מקורבי אבו מאזן ציינו כי אם יבשילו התנאים, וביקורו בכנסת יסייע לקידום תהליך השלום ומפת הדרכים, לא יפסול ראש הממשלה הפלסטיני את האפשרות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אבו מאזן. המקורבים מכחישים
צילום: איי פי
מומלצים