שתף קטע נבחר

הג'יהאד: ביצענו את הפיגוע, ממשיכים בהודנה

חולייה המשתייכת לזרוע הצבאית של הג'יהאד הודיעה כי היא עומדת מאחורי הפיגוע בכפר יעבץ, בו נרצחה ישראלית. בהודעה נאמר כי הדבר בוצע בתגובה ל"הפרת הפסקת האש מצד ישראל". אל-הינדי: "זוהי פעולה יוצאת דופן, אנחנו דבקים בהודנה"

בלבול בשורות "הג'יהאד האסלאמי": בשעות הצהריים (יום ג') הודיעה חולייה, המשתייכת לפלג הצבאי של הארגון, כי היא אחראית לפיגוע במושב כפר יעבץ, בו נרצחה מזל עפרי (65) בפיצוץ בביתה. בכירי הארגון הכחישו תחילה את הידיעה, אך לבסוף אישרו אותה, בהדגישם שמדובר "באירוע חריג", שאין בו כדי להצביע על ביטול ההודנה.
בהודעה שפרסמה "פלוגת האסירים" של "גדודי ירושלים", הזרוע הצבאית של הארגון, כי את הפיגוע ביצע אחמד חייר יחיא, בן 22 מהכפר ראעי שבאזור ג'נין. מזירת האירוע חולצה גופתו של אלמוני, ובמשטרה מעריכים שמדובר במחבל המתאבד.
בהודעת "פלוגת האסירים" נאמר כי הפעולה בוצעה בתגובה ל"הפרת הפסקת האש מצד ישראל", שבין השאר באה לידי ביטוי בהחלטת הממשלה שלא לשחרר אסירים מארגוני הסירוב.
בכיר הג'יהאד, מוחמד אל-הינדי, אישר כי חולייה המסונפת לארגון ביצעה את הפיגוע, אך הדגיש: "זהו אירוע יוצא דופן. אנחנו דבקים בהודנה". לדבריו, "לא ייתכן שהעם הפלסטיני רק יספוג מהלומות. הפעולה היתה תגובה להפרות חוזרות ונשנות מצד ישראל בעת הפסקת האש". אל-הינדי דחה את האפשרות שקיימת מחלוקת בתוך הארגון, ואמר: "הג'יהאד הוא ארגון מסודר, מאורגן ומאוחד".
דובר הג'יהאד האילסאמי, חלד אל-בטש, אמר ל-ynet כי "ישראל לא כיבדה את התנאים שבמסגרתם הסכים הג'יהאד להודנה והם הפסקת החיסולים, המעצרים ושחרור האסירים. מכאן שאם אחד הפלגים ביצע פעולה צבאית, הרי שהאחריות מוטלת על כתפיה של ישראל".
אתמול אמר השייח בסאם סעדי, מראשי הג'יהאד האיסלאמי בג'נין, כי ארגונו "אינו מחוייב עוד להודנה". זאת בעקבות מעצרים שביצע צה"ל אתמול בכפר קבטיה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
זירת הפיגוע בכפר יעבץ
צילום: מאיר פרטוש
צילום: איי פי
"ארגון מסודר ומגובש". בכיר הג'יהאד, אל-הינדי
צילום: איי פי
מומלצים