שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נקברו התאומות האיראניות; המשפחה מתכוונת לתבוע
  לַאלֵה ולאַדַן ביג'אני, התאומות הסיאמיות בנות ה-29 שמתו על שולחן הניתוחים לאחר שהופרדו, הובאו לקבורה בכפר הולדתן. משפחתן מתכוונת לתבוע את הרופאים ואת בית החולים בסינגפור ואומרת: "הרופאים ביצעו פשע בכך שתפסו אותן כמוצר, כאמצעי לפרסום בעולם"

  לַאלֵה ולאַדַן ביג'אני, התאומות הסיאמיות שמתו על שולחן הניתוחים בעת הניתוח שנועד להפרידן, נקברו אמש (שבת), בשני קברים נפרדים, באיראן. עשרות אלפי בני אדם ליוו אותן בדרכן האחרונה. העיתון א-שרק אל אווסט מדווח היום כי בני משפחתן האומנת של התאומות מתכוונת לתבוע את הרופאים ואת בית החולים בסינגפור שבו התבצע הניתוח הכושל.
  מותן של התאומות בנות ה-29, שהיו מחוברות בראשיהן, גרם לאבל כבד באיראן וכ-20 אלף בני אדם השתתפו בטקס ההלוויה בכפר מגוריהן, לוהרסב. תמונות ענק של התאומות הודבקו על מבנים בכפר. על ארונות הקבורה של השתיים הוצמדו פתקים, עליהם נכתב, בפרסית ובאנגלית, "מופרדות. נוחו בשלום". האבל ניכר בכל רחבי איראן. רבים עצרו את מכוניותיהם והקשיבו לרדיו ששידר את ההספדים, ובכו ברחובות.
  סיפורן הטראגי של התאומות כבש את לב התושבים. ההערצה אליהן גברה כאשר התברר שציוו להוריש את כל רכושן לילדים עיוורים וליתומים. רחים עבאדי, ראש ארגון הנוער הלאומי הציע להפוך את יום הולדתן של השתיים, ה-31 בדצמבר, ל"יום אהבה לאומי". על פי עיתון מקומי, את ההצעה כתב עבאדי לנשיא מוחמד חתאמי.

  משפחת התאומות: הרופאים ביצעו פשע

  בעיתון א-שרק אל אווסט דווח כי אחיהן החורג של התאומות האיראניות, עורך הדין רמין ספא איין, יגיש תביעה נגד בית החולים ונגד הרופאים שהשתתפו בניתוח: "רופאים ועסקנים מסינגפור ומאיראן סחרו בדם שלהן למען הכסף והפרסום. מה שקרה בסינגפור זה פשע גדול ואנחנו נעניש את מי שעשה זאת בבתי המשפט".
  אביהן המאמץ של לאלה ולאדן ביג'אני, עלי רידא ספא איין, אמר: "הרופאים ביצעו פשע בכך שתפסו אותן כמוצר, באמצעותו יוכלו לממש רווחים גדולים, כאמצעי לפרסום בעולם".
  יום לפני ההלוויה אמר אחד המנתחים שהשתתף בניתוח, שערך 54 שעות, כי הוא סבור שהיה צריך לערוך את הניתוח בשלבים, על פני מספר שבועות. "לבצע את הניתוח כריצת מרתון היה כמו להיכנס לג'ונגל חשוך, כדי לצוד נמר רעב, ללא נשק", אמר ד"ר בנג'מין קרסון, מנתח מבית החולים ג'ונס הופקינס בבולטימור, ארה"ב.
  האחיות עזבו את איראן לפני כשבעה חודשים כדי להתכונן לניתוח, אותו התעקשו לעבור, אף שהיו מודעות לכל הסיכונים. אתמול נגמר המסע והן שבו לכפר הולדתן בפעם האחרונה. משפחתן הכינה סרט שמתעד את חייהן עד לנסיעה האחרונה לסינגפור. הסרט יוקרן באירוע זיכרון שיתקיים בקרוב בדובאי.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  אחד מארונות הקבורה של התאומות
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  לאלה ולאדן לפני הניתוח
  צילום: איי פי
  מומלצים