שתף קטע נבחר

פרשת ההצבעות הכפולות: חברי הכנסת חזן וטאהא נחקרו

חברי הכנסת נחקרו באזהרה במשך שעות בחשד שהצביעו פעמיים במקום חבריהם בהצבעה על התוכנית הכלכלית. בהמשך השבוע ייחקר גם חבר הכנסת יעקב אדרי

חברי הכנסת יחיאל חזן מהליכוד וואסל טאהא נחקרו היום (א') באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים. השניים נחקרו על מעורבותם בפרשת ההצבעות הכפולות בכנסת.
חזן נחקר במשך שעות ארוכות, לאחר שחבר הכנסת יעקב ליצמן מסר את שמו כמי שהצביע במקומה של חברת הכנסת ענבל גבריאלי, במהלך ההצבעה על סעיפי התקציב. חזן הכחיש את הדברים ואמר כי "המשטרה תסיים את תהליך החקירה ותגיע לאמת".
במהלך השבוע הקרוב, יוזמן לחקירה חבר הכנסת יעקב אדרי. חוקרי המשטרה צפויים לבדוק גם את גרסתו של שר הפנים אברהם פורז, להצבעתו הכפולה, לכאורה. חקירת המשטרה צפויה להסתיים בסוף השבוע הבא.
ח"כ ואסל טאהא אמר ל-ynet, בתום חקירתו שנמשכה שלוש שעות, כי "הדגשתי בפני החוקרים שלא היתה הצבעה כפולה. בסך הכל הנפתי את ידי כדי להראות לח"כ ג'מאל זחאלקה שצריך להצביע".

גורלובסקי: "פעלתי מתוך חולשה"

ביום חמישי שעבר נחקר בפרשה חבר הכנסת מיכאל גורלובסקי מהליכוד, שהודה לאחר שהתפוצצה הפרשה כי הצביע במקומו של חבר הכנסת גלעד ארדן. גורלובסקי השביר בעבר את מעשיו בכך שראה את ח"כ ארדן יוצא לשנייה, ופירש זאת כאילו הוא אמור להצביע עבור חברו לסיעה. "זאת היתה הפרשנות שלי ברגע של חולשה", אמר גורלובסקי.
במהלך השבועות האחרונים גבו חוקרי היחידה הארצית עדויות גם מיו"ר הכנסת, רובי ריבלין, ומחברי הכנסת יעקב ליצמן, משה גפני, ענבל גבריאלי, רוני בראון, זאב בוים, אהוד יתום, גילה גמליאל, דוד לוי וג'מאל זחאלקה.
במהלך גביית העדויות אמרו בכירים במשטרה כי להערכתם בסופה של הפרשה לא יהיו ראיות לכאורה לעבירות פליליות. הסיבה למבוי הסתום: חברי כנסת רבים "לא זוכרים" את שאירע במהלך ההצבעות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
"המשטרה תגיע לאמת". חזן
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
"לא היתה הצבעה כפולה". טאהא
צילום: אבי כהן
מומלצים