שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברגותי תקף את רובינשטיין, השופטת הסכימה
  אין רגע דל במשפט ברגותי: היום היה ראש התנזים בגדה לשעבר אמור להעיד, אבל הוא סירב - ובמקום זאת יצא למתקפה חריפה על היועץ המשפטי לממשלה. בנושא זה זכה דווקא לאוזן קשבת מבית המשפט

  מרואן ברגותי, ראש התנזים בגדה לשעבר, היה אמור להעיד הבוקר (יום ב') במשפטו בבית המשפט המחוזי בת"א. אבל ברגותי ביקש מהשופטים את זכות הדיבור - כדי להסביר מדוע החליט שלא להעיד.
  בדבריו תקף ברגותי את היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ואמר כי "לצערי ראיתי שיש תיק תפור בין הפרקליטות, זרועות הביטחון והמדינה. אף אחד מהעדים שהעידו פה, ישראלים ופלסטינים, לא הזכיר את הקשר שלי. היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, אמר לפני שבועיים שאני אדריכל טרור, ושאני רב-מרצחים ורוצח. הוא החליט לבית המשפט מראש".
  על דבריו אלו של ברגותי אמרה השופטת שרה סירוטה, סגנית נשיא בית המשפט: "מה שהוא אמר זה לא בסדר גם לדעתנו. זה סוביודיצה".
  כזכור, שלח היועץ המשפטי לממשלה לפני מספר שבועות מכתב לראש הממשלה, אריאל שרון, בעקבות הדיווחים על דרישת הפלסטינים לשחרר את ברגותי במסגרת תוכנית מפת הדרכים. במכתב, כינה רובינשטיין את ברגותי "אדריכל טרור מהמעלה הראשונה" ואמר כי לא יעלה על הדעת לשחררו.
  ואילו ברגותי הוסיף ואמר כי רובינשטיין פגע בבית המשפט: "זה מצדיק את הדעה שלי, שאי אפשר להביא לצדק בבית משפט ישראלי לאדם פלסטיני. הסיכוי לזה, הוא כמו שטומי לפיד יהיה ראש ש"ס. רובינשטיין שמע את ליברמן אומר שצריך לזרוק את כל האסירים הפלסטינים לים, והוא חייך והסכים אתו. רובינשטיין הוא יועץ משפטי לממשלה שמצדיק את מדיניות החיסולים שישראל מבצעת. רובינשטיין שירת במחסום קלנדייה, התעלל בנשים וילדים, ועשה יותר מזה. הוא מצדיק את מדיניות הכיבוש הישראלי בשטחים".
  בעקבות הדברים פירסם היועץ המשפטי לממשלה תגובה ובה נאמר כי "זכותו של היועץ להתריע בפני הדרג המדיני שלא ישוחרר האדם אותו רואה התביעה כאדריכל טרור, בעוד משפטו מתנהל... באשר לדבריו של ברגותי על התעללות בנשים וילדים וכיוצא באלה - למותר לציין כי הדברים חסרי שחר".
  לפני תחילת הדיון הגיעו לבית המשפט כמה פעילי שמאל, בהם אורי אבנרי וטדי כץ, שקראו: "ישוחרר ברגותי". לאחר שגרמו למהומה בבית המשפט הוצאו על-ידי משמר בתי המשפט מהבניין. בית המשפט החליט בתום הדיון להותיר את תנאי הבידוד של ברגותי על כנם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  ברגותי. תקף את היועץ
  צילום: איי פי
  צילום: גלי תיבון
  רובינשטיין. הוא אדריכל טרור
  צילום: גלי תיבון
  מומלצים