שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  "מפרץ חיפה הוא סמטת הסרטן של המדינה"
  נפת חיפה מובילה בארץ בכל הנוגע לזיהום אוויר, תחלואת סרטן, מחלות לב ובעיות פוריות. ח"כ לאה נס מתנגדת למשרפת האשפה המתוכננת במפרץ

  יו"ר ועדת המשנה לאיכות הסביבה של הכנסת, ח"כ ד"ר לאה נס (ליכוד), קראה לממשלה לעצור את תוכניות הבנייה של משרפות שונות בישראל ובכלל זה את משרפת הפסולת המתוכננת במפרץ חיפה.
  מדיון שנערך לאחרונה בוועדה, בהשתתפות מומחים שונים ונציגי משרדי הבריאות ואיכות הסביבה, התבררו נתונים מדאיגים לגבי הקשר שבין פליטת דיאקסינים לבין מחלות סרטן באזור חיפה ובעיקר בקריית טבעון.
  מדיוני הוועדה הסתבר, כי נפת חיפה היא המובילה בארץ בכל הנוגע לזיהום אוויר, תחלואת סרטן, מחלות לב ובעיות פוריות של גברים ונשים.
  חבר עמותת אדם טבע ודין והקואליציה לאיכות הסביבה, ד"ר ג'יימס קריקרון, שהופיע בפני הוועדה, אמר: "מפרץ חיפה, מנהריה ועד קריית טבעון, הוא סמטת הסרטן של המדינה". הוא הסביר כי הדיאוקסין, שעלול להיפלט מהשריפה, יכול לחדור לגוף האדם באמצעות מערכת הנשימה, המזון או השתייה, ולפגוע במערכות פנימיות, כמו מערכת החיסון ומערכת הדם.
  מנגד, טען בדיון נציג משרד הבריאות ש"שיעור הסרטן בקרית טבעון הוא כמו בכל מקום אחר בארץ", וש"ייתכן שחלק מהבעיה שם נובעת מחשיפה תעסוקתית לגורמי סרטן של אנשים החיים בקריית טבעון אך עובדים בחיפה".

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתונים מדאיגים לגבי השלכות הזיהום באיזור
  מומלצים