שתף קטע נבחר

בכירים בעבודה: "פרץ קיבל רגליים קרות"

בשבוע שעבר פורסם על הבנות אליהן הגיעו בכירי העבודה עם יו"ר ההסתדרות באשר להצטרפותו למפלגה. בעבודה מעריכים: פרץ נבהל מההתנגדות העזה מצד בכירי העבודה, ובראשם ח"כ בנימין בן אליעזר. תגובת "עם אחד: "פרץ טרם גיבש החלטה סופית"

"המהלכים להצטרפות יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ ומפלגתו "עם אחד" למפלגת העבודה תקועים", כך אמרו היום (ה') גורמים בכירים בעבודה. לדבריהם, "כפי שזה נראה כעת, החיבור של פרץ לעבודה נראה רחוק מתמיד. יש תחושה שהוא קיבל רגליים קרות".
הגורמים הסבירו כי המהלכים נתקעו בימים האחרונים, לאחר שפרץ לא הודיע האם בכוונתו להצטרף או לא למפלגת העבודה.
בשבוע שעבר הגיעו יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, ובכירי העבודה, שמעון פרס, אופיר פינס ודליה איציק להבנות הנוגעות לתנאים שיקבלו פרץ ומפלגתו אם יחליטו בסופו של דבר לחבור למפלגת העבודה. על פי אותן הבנות, צפוייה עם אחד לקבל, בין השאר, 15 אחוז ייצוג במוסדות העבודה וכן שר בממשלת האחדות, אם תוקם. יצויין כי תנאים אלה צריכים לקבל את אישור לשכת ומרכז מפלגת העבודה.
בעקבות הבנות אלה, התבקש ח"כ פרץ לתת תשובה עקרונית, אולם הוא לא עשה כן עד היום. בעבודה מעריכים כי פרץ נבהל מההתנגדות העזה מצד בכירי העבודה, ובראשם ח"כ בנימין בן אליעזר, שהודיעו כי לא ייתנו יד לשובו של פרץ בהתאם להבנות שפורסמו.
ממפלגת עם אחד נמסר בתגובה כי "עמיר פרץ טרם שוחח עם אנשיו וטרם גיבש תשובה סופית. מדובר לפי שעה רק בבחינת רעיונות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
פרץ. "קיבל רגליים קרות"
צילום: ישראל הדרי
צילום: רויטרס
בן אליעזר. התנגד למהלך
צילום: רויטרס
מומלצים