שתף קטע נבחר

שרון מקדם הקמת עשרות יישובים בנגב ובגליל

עיתון "הארץ" דיווח כי משרד ראש הממשלה מקדם יוזמת התיישבות נרחבת במטרה ליצור רצף טריטוריאלי של יישובים יהודים. איתם: הפיתוח - לא במקום ההתנחלויות. פריצקי: "זה מעט מדי ומאוחר מדי"

משרד ראש הממשלה מקדם את הקמתם של 30 יישובים חדשים בתחומי הקו הירוק, במטרה לאזן את פריסת האוכלוסיה היהודית בגליל ובנגב, כך דיווח הבוקר (יום א') העיתון "הארץ".
על פי הדיווח, ועדה בינמשרדית כבר פועלת לקידום פרוייקט הקמת היישובים במטרה לאזן את פריסת האוכלוסיה היהודית בגליל ובנגב, שמירה על קרקעות המדינה ויצירת רצף טריטוריאלי של ישובים יהודיים.
גורמים במשרד ראש הממשלה ובמשרד השיכון אמרו ל-ynet שמתוך ה-30, 14 הם יישובים שהקמתם אושרה לפני כמה חודשים, ואילו הנוספים הם ישובים הנמצאים ב"תוכנית אב", שהוכנה כ"פוטנציאל להקמתם".
בפגישה שקיים ראש הממשלה, אריאל שרון, עם שר השיכון אפי איתם, הציג איתם לשרון היכן עומדים הליכי התכנון והפיתוח, ומהי הפעילות הנעשית במטרה לעודד התיישבות באזור הגליל והנגב.
שר השיכון, אפי איתם, אמר בתגובה לפרסום, כי תוכנית הקמת הישובים נועדה ליצר רצף יהודי בגליל ובנגב, אך לא תבוא במקום הפיתוח בהתנחלויות.
שר התשתיות, יוסף פריצקי, אמר בתגובה: "המקומות שצריך להשקיע בהם הם לא יהודה ושומרון אלא הנגב והגליל וכמה שיותר. כל התיישבות בגליל ובנגב תבורך, למרות שזה בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי. יש לקוות שהישובים יבואו על חשבון השקעה בהתנחלויות מבודדות, ואינני מדבר על ערים כמו אריאל ומעלה אדומים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יוזמת התיישבות חדשה. שרון
צילום: רויטרס
צילום: מיכאל קרמר
"לא במקום ההתנחלויות" איתם
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים