שתף קטע נבחר

ההצבעות הכפולות: השר פורז נחקר במשטרה

שר הפנים נחקר באזהרה במטה הארצי לחקירות הונאה במשטרה, בחשד שהצביע פעמיים באחת ההצבעות על התוכנית הכלכלית. פורז חזר על גירסתו כי "המקומות עדיין לא ברורים לי ולכן לחצתי בכפתורים שליד הכיסא שלי"

שר הפנים, אברהם פורז, נחקר היום (א') במשטרה בפרשת ההצבעות הכפולות בכנסת תחת אזהרה. חקירתו נערכה במטה הארצי בירושלים על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה.
בחקירתו חזר פורז על עמדתו שפעל בתום לב. לדבריו, זוהי כהונתו הראשונה כשר וטרם התרגל למושבים סביב שולחן הממשלה. בעבר אמר בתגובה לדו"ח שפרסם קצין הכנסת בפרשה: "עדיין לא התרגלתי לכך שאני שר. המקומות עדיין לא ברורים לי ולכן לחצתי בכפתורים שליד הכיסא שלי. נראה לי זניח להודיע על כך ליו"ר הכנסת. עם זאת ועדת האתיקה קבעה שנהגתי בתום לב".
חקירתו של השר פורז (שינוי) מתייחסת להצבעה מספר 12 באותו ליל שימורים של אלפי הצבעות על הסתייגויות לתוכנית הכלכלית של האוצר. בקלטת שידורי ערוץ 33 המתייחסת להצבעה זו נראים בבירור מושביהם של השרים פורז וכץ ליד שולחן הממשלה. השר פורז ישב במושבו של השר כץ, והצביע בלחצנים השמורים לו. מיד לאחר מכן הגיע השר כץ ונגע בפורז, שרכן לעבר מושבו הקבוע, הצביע שוב, ורק לאחר מכן עבר למושבו הקבוע.
מהבדיקה עלה כי השר כץ לא הספיק להצביע בהצבעה זו, ולמרות זאת בפלט המחשב נרשמה ההצבעה שלו.
בשבוע שעבר היה השר ישראל כץ (ליכוד) לחבר הממשלה הראשון שמסר עדות בפרשה המביכה, בפני החוקרים שהגיעו למשכן הכנסת. עוד נחקרו ח"כ מיכאל גורלובסקי ויחיאל חזן מהליכוד וח"כ וואסל טהא מבל"ד. השלושה נחקרו באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים. בהמשך החקירה יזומן גם ח"כ יעקב אדרי מהליכוד, שהשעה עצמו עד לבירור הפרשה מתפקיד סגן השר לביטחון הפנים.
במהלך השבועות האחרונים גבו חוקרי היחידה הארצית עדויות גם מיו"ר הכנסת, רובי ריבלין, ומחברי הכנסת יעקב ליצמן, משה גפני, ענבל גבריאלי, רוני בראון, זאב בוים, אהוד יתום, גילה גמליאל, דוד לוי, אלי אפללו וג'מאל זחאלקה.
במהלך גביית העדויות אמרו בכירים במשטרה כי להערכתם בסופה של הפרשה לא יהיו ראיות לכאורה לעבירות פליליות. הסיבה למבוי הסתום: חברי כנסת רבים "לא זוכרים" את שאירע במהלך ליל ההצבעות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
"לא התרגלתי לכך שאני שר". פורז
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: רויטרס
ליל שימורים בכנסת (צילום ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים