שתף קטע נבחר

שרנסקי מתפטר. המפד"ל בדרך החוצה

לאחר ההודעה על פגישת הפסגה בשבוע הבא, הודיע שר הפנים כי בישיבת הממשלה הקרובה יניח מכתב התפטרות, וקרא להקמת ממשלת אחדות. גם המפד"ל בדרך החוצה

שר הפנים, נתן שרנסקי, הודיע אמש (יום ד') על כוונתו להתפטר מהממשלה בישיבתה הקרובה. שרנסקי הודיע על החלטתו בהפגנה בכיכר ספרא בירושלים, בה נטלו חלק אלפי עולים מחבר העמים המתנגדים לוויתורים טריטוריאליים.
בהפגנה, בה שיתפו פעולה מפלגות ישראל בעלייה וישראל ביתנו, אמר שרנסקי, כי שני אירועים דרמטיים קרו באותו יום. "קלינטון הודיע על קיומה של פסגה, אליה ייצא ברק ללא קונצנזוס מינימלי בממשלה ובעם על הקווים האדומים של ישראל. במקביל - הודיע ברק עצמו כי הוא מוכן לנסוע לוושינגטון גם אם רק רבע מחברי הכנסת יתמכו בו. ברק מוכן כיום ללכת להכרעות גורליות כשהוא נתמך בידי מיעוט. אני לא. אני נשאר עם רוב העם ולכן אגיש את התפטרותי", אמר שרנסקי. שר הפנים קרא לברק לקיים, לפני צאתו לפסגה בוושינגטון, פסגה בירושלים. "עוד לא מאוחר מדי להקים ממשלת אחדות ולהציל את המצב", אמר.
גם המפד"ל בדרך אל מחוץ לקואליציה. חברי הסיעה יתכנסו היום (יום ה') לקבוע את מועד פרישת המפד"ל מהממשלה. יו"ר המפד"ל, השר יצחק לוי, אמר כי ימליץ בפני מרכז המפלגה, שיתכנס בראשית השבוע הבא, לאמץ את החלטת הסיעה בדבר פרישה מהממשלה. "איני יכול להיות שותף לתהליך שיש בו פגיעה ביישובים, שאין בו סיום של הסכסוך ואין אפשרות לראותו כמהלך שיביא שלום ובטחון", אמר לוי.
במפד"ל אמרו, כי מכתבי הההתפטרות מהממשלה יונחו על שולחנו של ברק מיד למחרת כינוס מרכז המפלגה.
בתגובה על הודעותיהם של שרנסקי ושל המפד"ל אמר ברק, כי יפעל לכך ששתי הסיעות יישארו בקואליציה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
שרנסקי. אני בחוץ
ארכיון ידיעות אחרונות
זום 77
לוי. בדרך החוצה
זום 77
מומלצים