שתף קטע נבחר

חדש: בכנסת יצביעו עם טביעות אצבעות

הכנסת תטמיע מערכת הצבעות חדשה המבוססת על זיהוי ביומטרי של טביעת אצבעות. עלותה המשוערת של המערכת: כחצי מיליון שקלים. לא כל הח"כים אהבו את זה. אולי הפעם כל אחד יצביע עבור עצמו בלבד?

האם כל חבר כנסת יצביע סוף סוף בשמו בלבד? ועדת הכנסת החליטה הבוקר (יום ג') לאשר את דרישתו של יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין (ליכוד), להתקין במשכן מערכת הצבעות חדשה, המבוססת על זיהוי טביעת האצבע של חבר הכנסת המצביע. המערכת תופעל החל במושב הבא של הכנסת, לאחר הפגרה.
ח"כ ריבלין אמר בישיבת הוועדה כי "לאור החקירות הנעשות בפרשת ההצבעות הכפולות והטעויות של המערכת, יש לאשר את המיכשור החדש". הוא הסביר כי אינו מתכוון להביע אי אמון בחברי הכנסת, אלא להטמיע מערכת שקיימת במוסדות רבים. "אפילו בפנטגון מותקנת מערכת כזו", אמר.
ח"כ שאול יהלום (מפד"ל) תהה בדבר התאמת המערכת החדשה לנכים ושאל "מה יקרה אם יגיע לכנסת ח"כ חדש שחסרות לו שתי ידיים?" ריבלין הרגיע את יהלום והבטיח כי המערכת החדשה תותאם גם לצרכי הנכים.
ח"כ משה כחלון (ליכוד), שהיה בין המתנגדים היחידים להטמעת המערכת, אמר כי הוא אינו מוכן לקבל מערכת של טביעת אצבעות. "איך תזהו את טביעת האצבע שלי? תקחו ממני דם? ובאיזה אמצעי? זה לא מקובל עלי. תעשו מערכת של קודים במקום", אמר. ח"כ יצחק כהן (ש"ס) טען כי מדובר בביזיון, לדבריו "על ידי הטמעת מערכת שכזו, אנחנו משדרים שכולנו גנבים. זו ממש טרגדיה לכנסת".
מכרז להחלפת המערכת הממוחשבת של הכנסת יצא כבר בחודש מרס האחרון. עלות המערכת, הכוללת גם מסך ועליו נתונים בדבר סדר היום, עומדת על כשלושה מיליון שקלים. בעקבות פרשת ההצבעות הכפולות, קרא ריבלין להוספת מערכת זיהוי ביומטרית, המבוססת על טביעת אצבע. עלותה המשוערת של מערכת זו היא כחצי מיליון שקלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
דרש מערכת זיהוי חדשה. ריבלין
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: אתר הכנסת
חושש מלקיחת דם. כחלון
צילום: אתר הכנסת
מומלצים