שתף קטע נבחר

שטרית לדליה איציק: "אסתום לך את הפה"

השר בלי תיק מאיר שטרית אמר את הדברים אחרי שח"כ איציק שאלה אותו: "מי בכלל צריך אותך במשרד האוצר?". איציק לא נותרה חייבת: "אתה אידיוט"

השר במשרד האוצר, מאיר שטרית, וחברת הכנסת דליה איציק, החליפו היום (ד') מהלומות מילוליות מעל דוכן הכנסת.
ח"כ איציק הסבירה מעל דוכן הכנסת הצעת חוק שהגישה להגבלת מספר השרים בלי תיק שיכולים לכהן בממשלה. היא השתמשה בשר שטרית כדוגמה: "מי צריך עוד שר במשרד האוצר?" שאלה איציק את שטרית, "אם ביבי היה צריך דובר, הוא היה לוקח דובר - זה עולה הרבה פחות מלשכה, צוות ורכב, שבהם אתה, אדוני השר בלי תיק, משתמש. תן דוגמה אישית: מי צריך אותך במשרד האוצר?"
כאשר עלה שטרית לדוכן, חמתו בערה בו, והוא קרא לעבר איציק: "את אחרונה שיכולה להטיף לי מוסר, ואם אף אחד לא יכול לסתום לך את הפה, אני אסתום לך את הפה". איציק השיבה: "תסתום את הפה, אתה אידיוט", ושטרית השיב: "אני אסתום לך את הפה. מה את חושבת לעצמך - את הפה הגדול שלך אני אסתום".
יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, העיר: "אני עולה הרגע ממפגש עם ילדים שלא התפתחו מבעיות כאלו ואחרות, והם באו אליי ושאלו שאלות - ביכולתם הנפלאה לשאול: 'אנחנו רואים טלוויזיה. למה אתם בכנסת מתנהגים כל-כך לא יפה אחד לשני?' זה שאלו אותי ילדים פגועי גורל, לתשומת לבכם חברים".
ריבלין ביקש משטרית להתנצל, והוא סירב תחילה, אולם לבסוף התרצה, התנצל, והסכים שדבריו יימחקו מהפרוטוקול.

שכר מנהל הסיעה ושכר השר בלי תיק

הצעת החוק של חברת הכנסת דליה איציק עברה בקריאה טרומית ברוב של 47 תומכים, שבעה מתנגדים וארבעה נמנעים. לפי ההצעה, מספר השרים בלי תיק יוגבל לעשירית ממספר השרים המכהנים עם תיק. לדברי איציק, "מינוי שרים בלי תיק הפך לתגמול פוליטי ללא קריטריונים מבוססים, מה עוד שמינויו של שר בלי תיק כולל צוות עובדים ולשכה וכרוך בעלויות גבוהות".
אך מסתבר כי איציק עצמה אינה מקפידה תמיד לחסוך כספים מתקציב המדינה. בתחילת השבוע תקף אותה שטרית, לאחר שהכנסת החליטה כי שכרם של מנהלי הסיעות ימומן מתקציב הכנסת. כידוע, איציק היא יו"ר סיעת העבודה, ומאחר שקופת המפלגה שלה ריקה, היה לה אינטרס להעביר את ההוצאה של שכר המנהל לקופת המדינה. עד כה שילמה כל מפלגה את שכר מנהל הסיעה שלה. בעקבות ההחלטה על תקציב מנהלי הסיעות אמר שטרית כי "בשעת מיתון יש לחסוך כל שקל". היו חברי כנסת שהתרעמו על דבריו וציינו כי התיק ששטרית מחזיק בו עולה למדינה ארבעה מיליון שקלים בשנה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
שטרית. את הפה הגדול שלך אסתום
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום דודו פריד
איציק. למה בכנסת מתנהגים כל-כך לא יפה
צילום דודו פריד
מומלצים