שתף קטע נבחר

הורי החייל דני הילר הסכימו להביאו לקבורה

ההורים שהוציאו את גופת בנם מהקבר בדרישה לחקור את נסיבות מותו - הגיעו להסכם עם משרד הביטחון על קבורתו. לפי ההסכם, פתולוג מאירופה ינתח את הגופה, והיא תיקבר בטקס צבאי מלא

הוריו השכולים של החייל דני הילר הגיעו להסכם חדש עם משרד הביטחון, לפיו פתולוג מחו"ל ינתח את בנם ביום שלישי הקרוב, וביום רביעי תובא גופת הבן לקבורה בהלוויה צבאית.
ההורים הוציאו את ארונו של בנם מהקבר לפני כחודש וחצי והציבו אותו בסלון ביתם. מזה למעלה מחודש הם ישנים מתחת לכיפת השמיים, בכניסה למכון הפתולוגי של בית החולים סורוקה. ההורים תובעים ממשרד הביטחון מזה כשנתיים לחקור מחדש את מות בנם, שנהרג בעת שירותו הצבאי במסע טירונים בגבעתי.
לפני כשלושה שבועות התנגדה המשפחה לנתיחה של פתולוג אמריקני, שהגיע לישראל במימון משרד הביטחון, כדי לנתח את בנם. אתמול הושג בין הצדדים הסכם ארוך ומפורט, כמוהו לא זוכרים במשרד הביטחון. ההסכם כולל את דרך נתיחת הגופה ואת סידורי ההלוויה.
המשפחה הזמינה את הפתולוג מאחת ממדינות אירופה, ומשרד הבטחון העביר להם את הסכום הנדרש לכרטיסי הטיסה - אבל אנשי משרד הביטחון אינם יודעים במי מדובר. את התעודות שברשותו יראו נציגי לפני הנתיחה, שתיערך ביום שלישי. לפי ההסכם, בנתיחה יהיו נוכחים גם האב הרמן ועורך דין מטעם המשפחה, שהוא גם רופא.
על פי ההסכם, ביום רביעי בבוקר, למחרת הניתוח, ייצא מבית החולים סורוקה קומנדקר צבאי מקושט בפרחים, וארונו של החייל יוסע משם לדימונה, עטוף בדגל מדינת ישראל, בנסיעה איטית. טרם ההלוויה יוצב הארון שוב בבית המשפחה למשך שעה, כדי שבני משפחה וחברים יחלקו למת כבוד אחרון. לאחר מכן יטמן הילר ז"ל בטקס צבאי מלא בבית העלמין בדימונה.
ההורים ביקשו גם שלבנם יינתן ארון קבורה חדש, אך לוח העץ עליו מונחת גופתו בארון הישן, ייחתך ויושם בתוך הארון החדש, כך שגופתו תמשיך לשכב על אותו לוח עץ.
ההורים אמרו אמש כי הם אינם מטורפים כפי שנטען נגדם. "הוכחנו שאנחנו לא מטורפים והצלחנו להביא את משרד הביטחון לעמוד בכל הדרישות שלנו", אמרה דניאלה הילר ל- ynet.
כעת מלינים בני המשפחה על המימסד הרבני. "לא מובן לי איך במשך חודש וחצי לא קמה אישיות רבנית אחת שהביעה את מחאתה על הסחבת בה נקטה המדינה בטיפול בגופתו של יהודי מחוץ לקבר", אומר האב, הרמן הילר, "בשל גופות שנמצאות באתרי בניה - הם צועקים, אבל הבן החייל שלי שוכב כאן מבלי שיזרזו את ההליכים. זהו חילול כבוד המת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: מאיר אזולאי
החייל דניאל הילר ז"ל. התמוטט במסע טירונים
צילום רפרודוקציה: מאיר אזולאי
צילום: ערוץ 2
ההורים הוציאו את עצמות הבן מקברן
צילום: ערוץ 2
צילום: חיים הורנשטיין
האב דניאל הילר. העביר את ארונו של הבן לסלון
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים