שתף קטע נבחר

עוד מכה למובטלים: קיצוץ בלשכות התעסוקה

אין איפה לעבוד? אחוזי האבטלה גדלים במהירות מבהילה? דווקא עכשיו החליט משרד האוצר לקצץ בתקציב לשכות התעסוקה. המשמעות: מהיום, למובטלים יהיה הרבה יותר קשה למצוא עבודה

אפילו שירות התעסוקה, שעוזר למובטלים לצאת מהמצב הכלכלי הקשה, חווה את הקיצוצים על בשרו. אתמול החליט האוצר להפסיק לממן לעובדי לשכות התעסוקה הוצאות החיוניות לביצוע עבודתם. משמעות ההחלטה: מהיום, השירות לאזרחים ייפגע באופן ניכר.
במהלך דיון שהתקיים אתמול במשרד החשב הכללי. התברר ששירות התעסוקה צפוי לסיים את השנה בגירעון של 11 מיליון שקל. כדי להתמודד עם הגירעון, סגן החשב הכללי צבי חלמיש, הורה לשירות לקצץ מיידית בהוצאות רבות. מהיום עובדי שירות התעסוקה – זוטרים ובכירים כאחד – לא יקבלו מימון לטלפונים סלולאריים, החזרי הוצאות על דלק או תשלום על שעות נוספות. האוצר אף הורה להפסיק לפרסם בתקשורת מידע הנוגע לפעילות לשכות התעסוקה.
במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה זועמים על ההחלטה ואומרים שהיא פוגעת בשירות דווקא בתקופה רגישה, שבה האזרחים זקוקים לשירותיו יותר מתמיד. במשרד אמרו שהנחיות האוצר יגזרו "שיתוק חלקי", ויקשו עליו לסייע למובטלים למצוא עבודה. כך, למשל, השירות לא יוכל לפרסם בעיתונים מודעות על שעות הפתיחה של הלשכות או על ירידי תעסוקה שהוא עורך. סגן שר התמ"ת, מיכאל רצון, הודיע אמש שייאבק בהחלטת האוצר. עובדים בשירות התעסוקה איימו לפתוח בשביתת מחאה.
בשירות התעסוקה התלוננו אתמול שהחלטת האוצר מהווה עוד מכה למצבו הרעוע של הגוף. כבר למעלה משנה שהשירות עובר טלטלות קשות – וחילופי מנהלים בלתי-פוסקים. לפני כחודשיים הודיע שר התמ"ת, אהוד אולמרט, למנכ"ל אברהם עופרי שהוא לא ימשיך בתפקידו, אבל מאז התפקיד לא אויש, והשירות מתנהל ללא מנהל קבוע. מועמדו של אולמרט לתפקיד, הח"כ לשעבר דוד ראם, טרם קיבל את אישורה של ועדת רביבי – בגלל הסיבה הפשוטה, שהיא לא התכנסה כבר שבועות רבים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
שירות התעסוקה. קיצוצים
צילום: צביקה טישלר
מומלצים