שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  AutoCAD 2004: צעד קטן במחיר גדול

  3,395 דולר עולה גרסת 2004 של תוכנת התיב"ם הפופולרית - ולא מדובר בתוכנת שרת או משהו אזוטרי במיוחד. זה מוצר לתחנת עבודה מבוססת PC שמקומה על כל שולחן של מהנדס מכני, ארכיטקט, הנדסאי בנין או שרטט. לא פלא שזו גם אחת התוכנות ה"גניבות" ביותר, שמעסיקה את בלשי BSA בלי סוף

  כנראה שענף התוכנות ל-PC באמת הגיע לבגרות - מוקדמת מדי לטעמנו - וקשה לצפות ממוצרים מוליכים להיות גם (קצת) חדשניים. כפי ש-Office קיבלה אופי שמרני אחרי הניצחון של מיקרוסופט על לוטוס ובורלנד, ו-Photoshop מגלה סימני עצלות אחרי שאדובי מחצה את קורל וקווארק, כך אוטודסק החליטה שלא צריך לרוץ כשאפשר ללכת.
  גם שיתוף הפעולה שלה עם מיקרוסופט לא מזיק במיוחד והוא מאפשר לה למכור את "ספינת הדגל" (מושג ארכאי, מהימים שמפקדי הצי התעקשו להיות על הספינה הגדולה, הכבדה והחזקה ביותר, במקום לנהל את הקרב ממרחק בטוח) AutoCAD במחירים שלא מהעולם הזה.
  3,395 דולר עולה גרסת 2004 של תוכנת התיב"ם הפופולרית - ולא מדובר בתוכנת שרת או משהו אזוטרי במיוחד. זה מוצר לתחנת עבודה מבוססת PC שמקומה על כל שולחן של מהנדס מכני, ארכיטקט, הנדסאי בנין או שרטט. לא פלא שזו גם אחת התוכנות ה"גניבות" ביותר, שמעסיקה את בלשי BSA בלי סוף.
  בגרסה החדשה אין פריצות דרך מבחינת פונקציות חדשות - וגם, האמת ניתנת להיאמר, לא צריך כאלה במוצר בוגר - אבל יש שיפורים חשובים מבחינת מהירות העבודה, גודל הקבצים וניהוליות. מרבית שיפורי הביצועים נובעים מתאימות טובה יותר עם מערכת ההפעלה - לפחות NT 4.0/SP 6a, רצוי Win 2000 או XP - אבל הירידה בנפח הקבצים, עד 40% בשרטוטים גדולים, נובעת משכלולים פנימיים של הפורמט.
  AutoCAD 2004 חייה בשלום עם גרסאות קודמות, כך שלא חייבים להשביח את כל תחנות העבודה בבת-אחת, כולל אפשרות להעביר הודעות שינוי בין חברי הצוות שמשתמשים בגרסאות שונות. כדי לענות חלקית לטרוניות על מחירים מופרזים, אוטודסק שינתה את חוזה השימוש ועכשיו ניתן "לשאול" את התוכנה ולהשתמש בה על תחנות שונות ברשת - בתנאי שמספר המשתמשים הסימולטניים לא עולה על מספר הרשיונות.
  כמו כן, אוטודסק ממשיכה להציע את המהדורה "הקלה" AutoCAD LT 2004 במחיר 725 דולר למי שלא צריך כלי 3D ויכול להסתפק בלי אמצעי שיפור הביצועים, הפרודקטיביות והאבטחה של הגרסה המלאה.


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים