שתף קטע נבחר

מופז: נפיק לקחים מחטיפת ורצח אולג שייחט

שר הביטחון ציין כי באחרונה נעשו מאמצים גדולים לסכל תוכניות של חטיפת חיילים. במפד"ל קראו לבטל את שחרור אסירי החמאס ושר החוץ שלום הבטיח כי "נעשה הכל כדי למצוא את האשמים". סיעת חד"ש-תע"ל: הפשע פוגע בשני העמים

שר הביטחון, שאול מופז, אמר אחר הצהריים (יום ב'), בעקבות מציאת גופתו של החייל אולג שייחט, כי "במערכת הביטחון נעשו בתקופה האחרונה מאמצים גדולים לסיכול תוכניות של ארגוני המחבלים לחטוף חיילים". השר מופז הוסיף, במהלך ביקור בקרית אתא, כי מערכת הביטחון תפיק לקחים מחטיפתו ומרציחתו של אולג שייחט.
במערכת הפוליטית סערו הרוחות, בעקבות מציאת הגופה. שר החוץ, סילבן שלום, אמר בתגובה כי מדובר במקרה מזעזע. היו תקוות שהתוצאה תהיה שונה, אך הן איכזבו והתמעטו ככל שהזמן חלף. אין ספק שמדובר במקרה מצער וחמור. נעשה הכל כדי להביא את האשמים על עונשם".
שלום הוסיף כי "לצערי, עד לרגע זה, אבו מאזן ומוחמד דחלאן לא קיבלו החלטה אסטרטגית להילחם בתשתיות הטרור. כל עוד ארגוני הטרור לא יפורקו מנשקם ושומרים על יכולותיהם, פיצוץ התהליך הוא רק עניין של זמן".
שר המשפטים, יוסף לפיד, כי "הסיפוק החולני של הרוצחים מתנקם קודם כל בבני עמם. הרצח הזה, שנועד לפגוע בתהליך השלום, פוגע בתדמית הערבים ומקוממם נגדם את הציבור הישראלי. לא נותר אלא להביע שאט נפש מהמעשה הברברי ולהשתתף בצער המשפחה האומללה".
חברת הכנסת גילה פינקלשטיין מהמפד"ל קוראת לראש הממשלה אריאל שרון לבטל את החלטת הממשלה אתמול לשחרר אסירים פלסטינים מהחמאס והג'יהאד האיסלאמי "הנסיבות הקשות אינן הולמות מחוות כלפי הפלסטינים. הפשע מוכיח שהערבים אינם יכולים להשתחרר מרצח יהודים", אמרה.
מזכ"ל העבודה, ח"כ אופיר פינס, אמר כי "למרות הציפיה של כל עם ישראל, הסוף היה רע ומר. יש לאפשר לכוחות הביטחון להגיע לחקר האמת. אני מקווה שהחקירה תעלה שהמעשה לא בוצע על ידי ערבים ישראלים".
סגן שרת החינוך, ח"כ צבי הנדל מהאיחוד הלאומי, אומר בתגובה לחשד כי ברצח החייל אולג שייחט מעורבים ערבים ישראלים: "צריך להיזהר מהכללות. חלק גדול מערביי ישראל הם אזרחים נאמנים, אבל המנהיגות הערבית ובעיקר הח"כים הערבים מציגים עמדות קיצוניות ופנאטיות בנושאים ביטחוניים ומסיתים יום יום כנגד המדינה. לצערי זה מביא חלקים באוכלוסיה למעשים חמורים ועל ידי כך הם מכפישים את כל הציבור הערבי".
סיעת חד"ש-תע"ל מגנה בחריפות את רצח החייל. בהודעה מטעם הסיעה נמסר כי "פשע זה פוגע קשות באינטרסים של שני העמים ואין הבחנה פוליטית מוסרית ואנושית בביצוע מעשה זה".
חבר הכנסת טאלב א-סנע (רע"ם) גינה את הרצח והגדיר אותו מעשה נפשע ולא אנושי. "אני נגד כל רצח מכל סוג כלשהו ונגד רצח חפים מפשע". א-סנע הזהיר מפני הכתמת אוכלוסיה שלמה, לפני חקירת הארוע עד תום.

בהכנת הידיעה השתתפו דיאנה בחור-ניר, אטילה שומפלבי ואילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
החייל אולג שייחט
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
מופז. יפיק לקחים
צילום: משרד הבטחון
צילום: ישראל הדרי
שלום. נעשה הכל לאתר הרוצחים
צילום: ישראל הדרי
צילום: אתר הכנסת
פינקלשטיין. לא לשחרר אסירים
צילום: אתר הכנסת
מומלצים