שתף קטע נבחר

נסראללה: "ישראל לא רצינית ביחסה לחטופים"

מזכ"ל החיזבאללה האשים את ישראל בהעדפת שיקולים פוליטים על שיקולים אנושיים. נסראללה גם יצא נגד הצבת צבא לבנון בגבול עם ישראל

מזכ"ל החיזבאללה, השיח' חסן נסראללה, אמר אמש (יום שבת), כי ישראל אינה מתייחסת ברצינות לפרשת הישראלים החטופים והיא מעדיפה שיקולים פוליטים על שיקולים אנושיים.
לדברי נסראללה, הישראלים חוששים כי מבצע של חילופי שבויים יהווה הישג פוליטי, אנושי ומוראלי עבור החיזבאללה. נסראללה אמר, שמספר מדינות שהיו מעורבות בתיווך בפרשת החטיפה עם תחילתה, הסירו ידיהן מכך בשל חוסר הרצינות של ישראל. לדבריו, מתנהלים חילופי מסרים בין ארגונו לישראל, באמצעות הצלב האדום והוא שב והביע את התנגדות החיזבאללה למסירת מידע אודות החטופים ללא תמורה.
באשר למצב בלבנון טוען נסראללה, כי הלחצים שמפעילות ישראל וארה"ב להציב את צבא לבנון בדרום לבנון, על גבול ישראל, נועדו להעניק ביטחון "לאויב הציוני" מצד אחד, ולהטיל את האחריות לאירועים בגבול על הצבא הלבנוני, מצד שני. לטענתו של נסראללה איומיו של מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, להסיג את הכוחות הבינלאומיים מדרום לבנון, משתלבים באותו מאמץ ישראלי-אמריקני. אולם לדבריו, ממשלת לבנון אינה חוששת מאיומים אלו.
בכיר ב"התנגדות האיסלאמית", הזרוע הצבאית של החיזבאללה, אמר, כי הארגון ימשיך בהתנגדותו ובמאבקו נגד ישראל, כל עוד זו כובשת את חוות שבעא, וכל עוד נמצאים אסירים לבנוניים בבתי הכלא הישראלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים