שתף קטע נבחר

משפחת הילר הגישה תלונה במשטרה נגד פרופ' היס

בני המשפחה טוענים כי בוצע שוד איברים בגופת יקירם, בזמן שהיתה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. בנוסף, הם טוענים, לא נתפרה גופת הבן מחדש לאחר הנתיחה

בני משפחתו של החייל דניאל הילר ז"ל הגישו היום (ב') תלונה נגד פרופ' יהודה היס, מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר, בגין גניבת איברים מגופת בנם.

 

ההורים, דניאלה והרמן הילר, הגיעו לתחנת משטרת באר-שבע, שם הגישו את התלונה, שבה הם טוענים כי פרופ' היס שדד את האיברים שהתגלו כחסרים בנתיחת גופת בנם על ידי הפתולוג הדני, פרופ' יורגן תומסון.

 

"אנו טוענים כי ביוני 2002, כשבננו נותח במכון הפתולוגי, גנב פרופ' היס איברים מגופת בננו", אמרה האם דניאלה ל-ynet, "עוד נקודה שהוספנו לתלונתנו היא העובדה כי זלזלו בגופת בני ולא טרחו לתפור את גופתו לאחר ביצוע הנתיחה במכון. לצערי, מקום שאמור לשמור על קדושת מתינו וכבודם - מזלזל בהם".

 

ההורים הוסיפו כי היו מצפים מפרופ' היס שישעה את עצמו, "נוכח כל הכשלים שלו במהלך השנים האחרונות. לא מגיע לו התפקיד הזה".

 

הפרשה התרחשה לאחר שלפני מספר חודשים הוציאו ההורים את גופת בנם החייל מקברו לאחר כשנתיים, בטענה כי צה"ל "טייח" את נסיבות מותו, שנקבע כהתאבדות. בעקבות הסדר שהושג עם משרד הביטחון, ביצע פתולוג דני נתיחה נוספת של הגופה, וקבע כי יש ראיות לכך שהוצאו מתוכה איברים פנימיים ועצמות, וכן לכך שלא נתפרה לאחר הנתיחה הראשונה.

 

במשרד הבריאות ובמכון לרפואה משפטית דחו בתוקף את מסקנותיו של הפתולוג תומסן, אולם שר הבריאות, דני נווה, החליט על הקמתה של ועדת חקירה חיצונית שתבדוק את הפרשה.

 

מחר יגיע הרמטכ"ל, רב אלוף משה (בוגי) יעלון,  לוועדת חוץ וביטחון של הכנסת. במסגרת סקירתו יתייחס לחקירת מותו של דניאל הילר, על פי בקשתה של ח"כ זהבה גלאון ממרצ.

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "שר הבריאות, כידוע, הורה על הקמת ועדת בדיקה חיצונית ובלתי תלויה לנסיבות המקרה. ברשות הועדה יעמוד נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים השופט ורדי זיילר. משרד הבריאות ימתין למסקנות ועדת הבדיקה וכמובן לתוצאות חקירת המשטרה במידה ותתפתח כזו".


פורסם לראשונה

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ההורים. שישעה את עצמו
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
פרופ' היס. תלונה במשטרה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים