שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אהבה: מה גורם לנו להימשך אחד לשני

  לקראת יום האהבה: למה אנחנו נמשכים לאנשים מסוימים ולאחרים לא? ההומיאופתית אדית דניאל טוענת שהכל בגלל חמש הממלכות בטבע, שמנהלות לנו את החיים. לאיזו ממלכה אתם משתייכים?

  מחקרים רבים ניסו להסביר מדוע אנחנו נמשכים לאדם אחד ונרתעים או נדחים מאחר. לאדית דניאל, הומיאופתית מוסמכת, יש תיאוריה משלה. "אנחנו מושפעים מאלמנטים מהטבע", היא טוענת, "ואלה שולטים על הנפש, החשיבה, ההתנהגות, התחושות והרגשות שלנו.

  "אבחון האלמנטים מתבצע על-ידי חלוקה לחמש 'ממלכות': גזים, מינרלים, מתכות, צמחים ובעלי חיים. לכל ממלכה יש מאפיינים משלה והשפעתה קובעת בין השאר גם איזה בן-זוג נבחר, על מי 'נבזבז זמן' ואת מי ננפה מיד".

   

  עם איזו ממלכה אתם נמנים?

   

  אנשים מממלכת החי: יש להם צורך ורצון לכבוש טריטוריה כדי להיות במרכז העניינים. הם בעלי מיניות מתפרצת ותשוקה רבה לחיים. הם ילבשו בגדים יוצאי-דופן, צבעוניים וחושניים, עם תכשיטים בצורת חיות.

   

  התנהגותם פתוחה ומשוחררת, מוחצנת וחסרת גבולות. הם נכונים תמיד למלחמה ולהתמודדות על יעדים שהציבו לעצמם, כולל כיבוש בן-זוג. הם תחרותיים, עם נטייה למאבקי קיום מתמשכים (כמו בעלי-החיים בטבע), קנאים והישגיים. הם יעדיפו בן-זוג מאותה משפחה, משפחת החי, או ממשפחת הצומח או המינרלים, שבהם ניתן לשלוט.

   

  אנשים מממלכת הצומח: רגישים לכל הקורה סביבם. כמו צמח שתלוי בשינויי מזג-האוויר, ללא יכולת לברוח, כך אדם מממלכת הצומח חסר יכולת לקום וללכת גם כשמאוד רע לו. הם תלותיים ובעלי נטייה להתאים את עצמם לאווירה הכללית. הם ידברו ברכות, בהתחשבות, בעדינות ובמתינות ולא ירוצו לכבוש יעדים, אלא יחכו שהיעד יבחר בהם.

   

  הם יחכו שהצד השני יטלפן אליהם, למשל, ולא יתקשרו אליו. בביישנות כמו רקפת, או בחינניות כשל כלנית, הם יענו בחיוך ובענווה. טיפוסים אלה זקוקים להרבה חום. הם מביעים רגשות בפשטות ובטבעיות, ומזילים דמעות ללא בעיות. אם בן-הזוג שלהם יהיה מאלמנט החי ולא יגלה מספיק רגישות, זה ייגמר ללא כיבוש.

   

  אנשים מממלכת המינרלים: הם מסורים ובעלי כשרון לארגון וסדר. מנומסים, לא פרובוקטיביים, עדינים, בעלי יכולת הקשבה וקבלה של הזולת. הם ילבשו משבצות או קווים סימטריים וחולצות חלקות ומחויטות. הכל מסודר. וכמו בביגוד, כך גם בבית ובמשרד. הכל מתויק ומאורגן. הם חרדים מכל דבר שמזכיר להם שבירה של מסגרת. פרידה, מעבר דירה, או כל צעד אחר של פירוק, מאיימים עליהם. לכן הם יבחרו בן-זוג מאותה ממלכה או מממלכת הצומח, שלא יעורר בהם חרדה.

   

  אהבה נכזבת תגרום להם בעיות רבות, עקב הקושי שלהם להתנתק ממושא אהבתם בגלל חוסר הביטחון שלהם וחרדותיהם. הם יכסו את עצמם בביטוחים שונים: חיים, עבודה, רכוש, רק כדי להבטיח שהמסגרת שיצרו בעמל ובהשקעה לא תתפרק יום בהיר אחד, ואם כן - לפחות יש להם ביטוח.

   

  אנשים מממלכת המתכות: מאופיינים בהתנהגות לוחמנית או הגנתית, בדיוק כמו המתכת ושימושיה ככלי הגנה או התקפה. הם בעלי צורך להיות במרכז תשומת-הלב ויעסקו בדרך כלל בתחומים יצירתיים כמו: משחק, הוראה, שירה או ציור.

   

  קיומם תלוי ביכולתם להבריק, לחדש, להרשים, לנצוץ, לשלוט ולהיות מוחמאים וזוהרים. הם זקוקים לפרגון ולמחמאות בכמויות מסחריות. הם יעדיפו בן-זוג מממלכת החי, שיגלה הבנה לצורכי האגו שלהם.

   

  אנשים מממלכת הגזים: כמו הגז, גם הם קצת מרחפים, לא קרובים לקרקע ולמציאות החומרית, חיים בעולם שרובו טוב, די מכונסים ושקועים בעצמם. הם מתקשרים טוב עם מרחפים כמוהם. מה שבטוח, הם חידה שאינה קלה לפיצוח. הם יכולים להיות יצירתיים ומאוד מרוצים מחייהם ללא חברה רבה או עידוד מבחוץ. הם אופטימיים מלידה. קצת קשה לגרום להם להרגיש משהו נוסף מלבד כיף וסבבה וטוב. הם קצת שטחיים. לפעמים הם יחושו פחד מאנשים או שהם מנותקים מהעולם. טיפוסים אלה יבחרו בן-זוג מעולם המינרלים, המתכות או הצמחים, שיעזור להם להכות שורש וקצת לעשות סדר בראש.
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  אוהב אותי? תלוי בממלכה שלי
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים