שתף קטע נבחר

אסיר לשעבר נחשד ברצח פלסטיני והתאבד בתא המעצר

הנרצח הוא פלסטיני שעבד בעבר בקיבוץ רוחמה. החשוד במעשה הוא בדואי שככל הנראה ביקש לנקום באדם שסבר כי הוא האחראי להפללתו. החשוד נעצר, הודה ברצח והתאבד בתא המעצר

היום (א') הותר לפרסום כי מחמוד עוואדה (20) תושב דורה, נחטף ונרצח, כך על פי החשד, בשבוע שעבר על ידי חאמד ריקטאן (30) מרהט בשל חשדו כי בגללו הוא ריצה עונש מאסר של שנה וחצי. אתמול התאבד ריקטאן בתא המעצר.

 

לפני חמישה ימים התלונן אביו של הנרצח, מחמד עוואדה, בתחנת משטרת באר שבע כי בנו נחטף על ידי אלמונים שדורשים כופר של מאה אלף שקלים תמורת שחרור בנו. התלונה הועברה לחוקרי הימ"ר (היחידה המרכזית דרום).

 

מחקירת המשטרה עלה, כי האב ובנו, תושבי דורה שבאזור חברון, הינם פלסטינים העובדים באתר בנייה בקיבוץ רוחמה ברשיון. במהלך עבודתם אמר מחמוד לאביו, כי הוא הולך להיפגש עם חברים להם השאיל ציוד בנייה. הבן לא שב מהפגישה ולזמן קצר לאחר מכן קיבל האב את דרישות הכופר.

 

ביום ד' בערב החלו בימ"ר דרום לבצע מעצרים וביום ה' נעצר החשוד המרכזי בפרשה, ריקטאן, שכאמור, נמצא אמש תלוי בתא מעצרו. טרם מותו הודה ריקטאן בפני החוקרים כי הוא זה שחטף את מחמוד וזאת משום שלטענתו, הוא ריצה עונש מאסר בן שנה וחצי, ממנו השתחרר לפני כחודש, בגלל מחמוד. ריקטאן גם הוביל את החוקרים אל מערה בפאתי היישוב הבדואי רהט, שם השליך את גופת הנרצח.

 

מחקירת המשטרה עולה עוד, כי עוואדה וריקטאן היו מסוכסכים על רקע פעילותם הפלילית וכי לפני כשנה וחצי איים ריקטאן בסכין על עוואדה שיהרוג אותו. אביו של הנרצח, שהיה עד לאירוע, זימן את המשטרה, שהגיע למקום ועצרה את ריקטאן כשבין חפציו נמצאו סכינים וסמים. מאוחר יותר הורשע ריקטאן בעבירות שתוארו ונידון לשנת מאסר וחצי. 

 

עם שחרורו לפני כחודש, חידש ריקטאן את יחסיו עם עוואדה, שכלל לא חשד בו שהוא מבקש לנקום בו. בשבוע שעבר חטפו ריקטאן ושני עצורים נוספים בפרשה את עוואדה אל המערה ושם, על פי החשד, התבצע הרצח.

 

 

 

 

 

 


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התנקם לאחר שנה וחצי (אילוסטרציה)
מומלצים