שתף קטע נבחר

הודו: בכירים בלשכת רה"מ ניצלו מתאונת מטוס

אחד המנועים במטוס ההודי התפוצץ ועשן עלה ממנו. למזלם של חברי המשלחת הישראלית מטעם ראש הממשלה - המטוס היה עדיין על הקרקע ולא הספיק להמריא. בניו דלהי הם אמרו את ברכת "הגומל"

כמעט אסון: משלחת של לשכת ראש הממשלה שיצאה להודו כדי להכין את ביקורו הצפוי בהודו, ניצלה מפיצוץ מנוע מטוס בטיסה פנימית. באירוע שהתרחש בשבוע שעבר לא היו נפגעים וחברי המשלחת - היועץ שלום תורג'מן, עוזרו עודד יוסף, מארגנת הביקורים המדיניים עדנה חלבני ושני אנשי שב"כ - מיהרו לבית הכנסת בבומביי לברך ברכת "הגומל".

 

המשלחת יצאה מישראל לפני כשבוע, כדי להיערך לביקורו הקרוב של ראש הממשלה אריאל שרון בהודו.

 

הקבוצה עלתה על טיסה של חברת תעופה מקומית מאגרה לניו דלהי. תחילה הודיע הטייס לנוסעים שהטיסה תתעכב מעט בגלל "פקק אווירי". בחוץ שטפו את השדה גשמי מונסון, אך הטייס הודיע כי הוא מתכונן להמריא בכל זאת. בדקות בהן האיץ את המטוס לקראת ההמראה נשמע פיצוץ עז באחד ממנועי המטוס. עשן החל לעלות בתא הנוסעים והבהלה היתה גדולה. הנוסעים ובהם אנשי לשכת ראש הממשלה - נמלטו החוצה ללא פגע.

 

חברי המשלחת הישראלית כבר טסו קודם לכן בחברת התעופה בה קרתה התקלה וכבר אז לא היו מרוצים. הם עשו מאמץ לאתר טיסה אחרת, אלא שהמאמצים נכשלו והם נאלצו לעלות על הטיסה בלית ברירה. לאחר המקרה הם כבר לא לקחו סיכונים מיותרים: חברי המשלחת עלו על רכבת והגיעו כעבור ארבע שעות לניו דלהי.

 

מאוחר יותר טסה המשלחת לפגישה בבומבי עם נציגי הקהילה היהודית בהודו, שהציעו למשלחת, שביקרה בבית הכנסת המקומי, להודות למזלם הטוב בתפילה. "אסירי התודה" קיבלו את ההצעה. בסוף השבוע הם שבו בשלום לישראל.

 

שרון יחל את ביקורו הרשמי בהודו באמצע חודש נובמבר. במהלך הביקור תדון גם עסקת מטוס הפאלקון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ראש הממשלה יגיע להודו בספטמבר (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים