שתף קטע נבחר

בוש: "הפיגועים בירושלים ובגדד - חלק ממערכה עולמית"

בנאום הרדיו השבועי קשר הנשיא האמריקני בין שני הפיגועים, ואמר כי הם חלק ממערכה שמכוונת נגד כל אומה חופשית וכל אזרחי העולם. הבהיר: "הרוצחים לא יקבעו את עתיד המזרח-התיכון, והמדינה הפלסטינית לא תוכל להיבנות על יסודות של אלימות"

נשיא ארצות-הברית מגנה היום (שבת) בתוקף את שני פיגועי הטרור שאירעו ביום שלישי בהפרש של שעות ספורות זה מזה, האחד במטה האו"ם בבגדד והשני בירושלים. בנאום הרדיו השבועי קשר הנשיא ג'ורג' בוש בין שני הפיגועים, ואמר כי הם "חלק ממערכה כלל-עולמית יזומה, שמכוונת נגד כל אומה חופשית ונגד כל אזרח באשר הוא".  

 

"שני הפיצוצים מוכיחים שוב את טבעם של הטרוריסטים ומדוע אנו חייבים להכריעם", אמר הנשיא בפתח נאומו. לדבריו, "הטרוריסטים מבצעים את הזוועות הללו מפני שהם רוצים שהעולם המתורבת יימצא בנסיגה מתמדת אל מול חזון הרודנות שלהם.

 

באשר לפיגוע במטה האו"ם בעיראק אמר בוש כי מחבלים הפועלים מטעם ארגון אל-קאעידה או בהשראתו נוקטים טרור נגד מה שהם מזהים ככיבוש של המדינה. הוא ביקש ממדינות נוספות לשגר כוחות לאכיפת הסדר והיציבות. 

 

"המתקפה בבגדד", ציין בוש, "היא חלק ממסע הרג ממושך נגד חיילים אמריקנים,  אבל הם לא יצליחו במזימתם, והליך שיקומה של עיראק והפיכתה לבעלת שלטון עצמי יימשך. העובדה הזאת רק מגבירה את תסכולם של הטרוריסטים ואת המוטיבציה שלהם לפגוע בנו, אבל העולם לא יתן לאלימות לנצח".

 

בנקודה זו קשר בוש בין המחבלים שפועלים בעיראק לבין אלה שמפגעים בישראל, ואמר: "לא ניתן לרוצחים הללו להכריע את עתיד המזרח התיכון. מדינה פלסטינית לעולם לא תוכל להיבנות על יסודות של אלימות".

 

בסיום דבריו אמר הנשיא האמריקני, כי "הטרוריסטים מעמידים את כולנו במבחן. הם מקווים שיוכלו להחליש אותנו ולהביא לנסיגתנו. אך בכל רחבי העולם הם מגלים שלא ניתן להסית אותנו מהמסלול. למרות הקשיים, אנחנו ננצח".

 

אתמול הורה הנשיא להקפיא את נכסיהם של בכירי החמאס ושל ארגוני צדקה הפועלים מטעמו בארצות-הברית. הוא ציין כי הממשל מפעיל לחץ על שותפיו באירופה ובמזרח התיכון לנקוט בצעד דומה. בתגובה אמר בכיר החמאס, עבד אל-עזיז רנטיסי, בראיון לרשת "אל ערביה", כי בוש הוא "אויבו הגדול של האיסלאם".      


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
"העולם המתורבת מול חזון הרודנות". בוש
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
"הרוצחים לא יקבעו את עתיד המזה"ת". הפיגוע בירושלים
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
"בהשראת אל-קאעידה". הפיגוע במטה האו"ם בבגדד
צילום: איי פי
צילום: איי פי
"בוש הוא אויב האיסלאם". רנטיסי
צילום: איי פי
מומלצים