שתף קטע נבחר

אוהלי המחאה של הימין: הרבה אוהלים, מעט אנשים

לא פחות מתשעה אוהלים הוקמו בגן הוורדים מול משרד ראש הממשלה בירושלים. ביקור מקרי בשעות הצהריים מגלה נוכחות דלילה. היושבים באוהלים מוחים נגד מדיניות הממשלה וזוכים, מדי פעם, לביקורים של פוליטיקאים מהימין

לא פחות מתשעה אוהלים הוקמו בגן הוורדים מול משרד ראש הממשלה בירושלים. בשעות הצהריים נרשמה נוכחות דלילה של אנשים.
האוהלים של ישראל ביתנו, האיחוד הלאומי, המפד"ל ומועצה אזורית הר חברון נטושים. "אולי אחר הצהריים יבוא מישהו", אומר פעיל בודד שנשאר לשמור על הגחלת. מוזר, דובר המפד"ל הודיע כי האוהל שלהם יאוייש 24 שעות ביממה על-ידי חברי כנסת בתורנות.
בני כשריאל, ראש עיריית מעלה אדומים, יושב כמעט לבד באוהל שהקים, ולא שוקל לאחד כוחות עם אוהלים אחרים. "כשברק רואה כמה אוהלים יש לזה יותר השפעה מאוהל אחד, למרות שכולנו אותו מפעל התיישבות".
אודי ליברמן, יו"ר המועצה המקומית כרמי שומרון, מנהל ישיבת חברים קטנה באוהל שלו. במונוטניות ובקצב הכתבה הוא שולח מסר לוהט לקריית הממשלה. "המקום הזה לא אמור לאכלס אלפי אנשים, אלא לשמש לפיד, שממנו אבוקות נוספו יבערו בכל הארץ".
באוהל של חוג הפרופסורים לחוסן מדיני יש רק פרופסור אחד, שאול פרמן מניו יורק. בכובע בוקרים, משקפי שמש ואנגלית במבטא אנגלו סקסי הוא אומר: "אם מישהו היה יורה על וושינגטון, תוך לילה היתה הפיכה פוליטית".
יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, מגיע לאוהל המפלגה בצהריים כשהמקום כמעט ריק. מישהו קורא לאסוף את כל הנוער באיזור, "ואל תשימי כל כך הרבה כיסאות, שלא יצטלם כאילו ריק", נוחתת פקודה על אחת הנשים הבודדות שבאוהל.
"בערב יש המון אנשים", מסבירים פעילי הליכוד, "עם גיטרה ושש-בש. נורא כיף". שרון מרצה לאוהל שמורכב מרובו מעיתונאים. אודי, סטודנט בחוג לקולונוע באוניברסיטת תל-אביב, תומך במולדת, מקניט אותו וטוען כי "הליכוד ימני רק כשהוא באופוזיציה. כשהוא בשלטון הוא מוסר שטחים. "אל תתעסק בשטויות האלו", מבטל אותו שרון.
"הם", מתייחס שרון לברק, "יודעים שדחלאן מפעיל את הכוחות כל הזמן. אין תנזים, יש דחלאן. הם יודעים ומשקרים, זאת הבעיה. ערפאת הורה לא לירות?" הוא מגחך, "ממתי מאמינים לערפאת? לא מקיימים משא ומתן תחת אש. נקודה".
המקום נראה יותר כמו חוג בית, ולא כמו פגישה פוליטית. "יש הפגנה ביום רביעי בכיכר ציון, ומחר באים כל חברי הכנסת של הליכוד לישיבת סיעת באוהל", מעודד מנכ"ל הליכוד, אורי שני.
"לא נורא. אנשים באים והולכים, כמי שישב 10 ימים באוהל בשביתת רעב, אני מכיר את זה. אנשים יבואו", מנחם שרון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
לימור לבנת באוהל המחאה
צילום: גלי תיבון
צילום: דודו פריד
שרון. מי מאמין לערפאת?
צילום: דודו פריד
צילום: גילי כהן מגן
מפגינה מול משרד ראש הממשלה
צילום: גילי כהן מגן
מומלצים