שתף קטע נבחר

חברי הליכוד סיירו בגילה; ישראל אחת ביטלה סיור בשכונה

חברי ישראל אחת תכננו לסייר מחר בשכונת גילה ולצרף אליהם את ברק, אבל במקום זאת תיערך ישיבת סיעה בכנסת בהשתתפות תושבי השכונה. "שוב פעם אהוד ברח", מאשים חבר במנהלת גילה, המתייחס לכך שברק סייר בסוף השבוע בגילה ולא נפגש עם תושבי רחוב האנפה. היום קיימה מזכירות הליכוד סיור וישיבה בשכונה

כשבוע לאחר ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו וכשהוא מלווה בראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, מגיע יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון לשכונת גילה בירושלים.
את מטרת הביקור הוא מבהיר מיד: "המסר שלי הוא לא לתושבים אלא לממשלה: לסיים מייד את נושא המיגון ולהביא להפסקת הטרור, הירי והאלימות, לא הפחתה באלימות כמו שביקש ברק בוושינגטון".
שרון ניצל את כל הסיור, שהיה פתוח לסיקור תקשורתי, כדי לתקוף את ראש הממשלה בכל נושא. גילה היא הזדמנות מצויינת לבטא כעסים על מדיניות ההבלגה.
"הממשלה צריכה להוציא הנחיות ברורות לצבא. אני רואה את המצב הזה כמאוד חמור, ולו הממשלה היתה נחושה יותר, הוא היה נפתר", אומר שרון לעיתונאים ומבטיח להעלות את הנושא מחר במליאת הכנסת.
שרון מטפס ברחוב האנפה לביתה של משפחת סולימני ומדבר עם דליה, המתגוררת בדירה. "כל מה שאנחנו רוצים זה מיגון, אנחנו לא יכולים בחושך מאחורי דלתות פלדה", אומרת לו דליה ומראה לו את בית ג'אלה מהחלון.
בינתיים למטה ברחוב, תושב זועם תופס את אולמרט ומתלונן על הלכלוך ברחוב. "תראה איך הרחוב מטונף. כבר כדאי היה לשלם ארנונה לעיריית בית ג'אלה אולי הם ינקו". אולמרט לוחש לו קרוב קרוב לאוזן: "אני אודיע להם לשלוח מנקים".
בערב קיימה מזכירות הליכוד ישיבה בשכונת גילה. הצעת ההחלטה שהתקבלה אומרת: "מדיניות הממשלה קרסה. הממשלה משדרת חולשה קשה שמדרבנת את הטרור, את הלינץ' ואת חטיפות החיילים בגילה, ביש"ע ובלבנון".
"השתמטות הממשלה ממאבק בטרור שמחוץ לחומות הופכת אותן חסרות ערך. החומות לבדן אינן מגינות - לא בגילה ולא בלבנון".
במתנ"ס שכונת גילה ברחוב ורדינון נפגשים שרון ומספר חברי כנסת של הליכוד עם תושבי השכונה. מאיר תורג'מן, ראש מנהלת גילה :"נפגשנו עם ראש הממשלה מספר פעמים ואמרנו לו, כי המצב בלתי נסבל".
"הרבה פוליטיקאים באו לכאן והבטיחו הבטחות. ברחוב האנפה יש ציבור חלש מבחינה סוציו-אקונומית, ועל כל הבטחה הוא ניגש ושואל 'נו, מה קורה, מתי מקיימים'. עד עכשיו לא קיבלנו שקל ממה שהובטח", הוסיף תורג'מן.
מנהלת השכונה נפגשה הבוקר גם עם ראש הממשלה, אהוד ברק, שהבטיח כי 11 מיליון השקלים שאישר הקבינט בשבוע שעבר יועברו עוד היום לעירייה. אלא שאולמרט, שעדיין לא ראה את הכסף. השר חיים רמון, הממונה על תיק ירושלים מבטיח שהכסף יעבור במהרה.
היום נפגש רמון עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצ'יק, כדי לסגור פרטים, לא לפני שאיים, שאם הכסף לא יוזרם ומהר, התקפותיו על שר האוצר רק יחריפו.

חבר במנהלת גילה: "שוב פעם אהוד ברח"

חברי סיעת ישראל אחת תיכננו לבקר מחר בשכונת גילה וחשבו לצרף את ראש הממשלה, אלא שבסופו של דבר בוטל הסיור, ובמקומו תיערך בצהריים ישיבת סיעה בהשתתפות תושבי השכונה בנוכחות ראש הממשלה בחדר הסיעה בכנסת.
"שוב פעם אהוד ברח", אומר אחד מחברי המינהלת ומזכיר את ביקורו של ראש הממשלה בגילה בסוף השבוע, כשלא נפגש עם תושבי רחוב האנפה, אלא הסתפק בסיור בעמדת צה"ל במקום".
ח"כ זאב בוים מהליכוד שוטט היום בשכונת גילה בניסיון למצוא דירה, לאחר שהבטיח לכתבים כי כמו יוסי שריד, שלאחר הפינוי מלבנון עבר להתגורר במרגליות, גם הוא עובר לשטח האש.
בוים סרק את כל רחוב האנפה לא הצליח למצוא דירה פנויה. בשלב מסויים הוא הסכים להתפשר על חדר אצל משפחה שמתגוררת באזור, אלא שגם כאן נכשל במשימתו. "בטח אמצא משהו בקרוב" הוסיף בוים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
שרון ואולמרט בביקור בגילה
צילום: גלי תיבון
צילום : גלי תיבון
ברק בביקורו האחרון בגילה
צילום : גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
נתניהו בביקורו האחרון בגילה
צילום: גלי תיבון
מומלצים