שתף קטע נבחר

רה"מ לרבנים: להתאים הגיור לצרכי הזמן

שרון אמר את הדברים בטקס הכתרת הרבנים הראשיים. הממשלה תסמיך בישיבתה הקרובה את הרב חיים דרוקמן כראש מערך הגיור במטרה להקל על המבקשים להתגייר

ראש הממשלה, אריאל שרון, בחר אמש (יום א') לתקוף בטקס ההכתרה של הרבנים הראשיים, שנערך בבית הכנסת הגדול בירושלים, את הטיפול בגיור העולים החדשים.

 

שרון אמר באזני הרבנים הרבים ששהו באולם ונעו בכסאותיהם בחוסר נוחות, כי "להלכה יש מרחב רב של גמישות וניתן להתאימה לצרכי הזמן". הוא קרא לרבנים, "לקרב רחוקים ולפתוח שערים לעולים באחווה ובסובלנות". לדברי שרון, "ראוי שתינתן הדעת להסיר מכאובים מיותרים, מרירות והכבדה כדי לפתוח גשר".

 

בתוך כך, תסמיך הממשלה בישיבתה הקרובה את הרב חיים דרוקמן כראש מערך הגיור. מדובר בפונקציה חדשה שאמורה לקצר את התהליך הבירוקרטי שעוברים המתגיירים. ראש הממשלה מעוניין במינויו של דרוקמן בשל גישתו הנחשבת מקילה במקביל לסמכותו התורנית. שרון אמר במספר הזדמנויות כי גם הוא עצמו לא היה מסוגל לעבור היום את תהליכי הגיור.

 

הרב דרוקמן אמר ל-ynet כי ברגע שיקבל את המינוי ייכנס לעובי הקורה. לדבריו, "צריך להשקיע מחשבה רבה שכן מדובר בבעיה לאומית. החברה הישראלית לא משדרת כי יש צורך להתגייר לכן קודם אפעל למען הגברת המודעות. ישנו ציבור גדול אשר מצדדים מסויימים הוא מזרע ישראל ויש צורך לקרב ולחשוף לפניהם את הדרך ליהדות".

 

מדינת ישראל הזרימה עד כה כ-10 מיליון שקלים להקמת מכוני גיור. יצויין כי בשנת 2002 התגיירו רק מאות מתגיירים, מתוך ציבור של כ-300 אלף לא יהודים החי בארץ. גורמים בסוכנות אמרו כי כ-50 אלף מתוכם הם צעירים, שהם קהל היעד העיקרי לגיור. הגורמים בסוכנות ציינו כי הקושי להתגייר נובע מקשיים בירוקרטיים הנובעים מהגישה המחמירה באופן בלתי סביר במבחני הגיור. ראש הממשלה עצמו אמר במספר הזדמנויות כי גם הוא לא היה מסוגל לעבור היום את תהליכי הגיור.


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
"לפתוח גשר". שרון
צילום: איי פי
אתר הכנסת
"בעייה לאומית". הרב דרוקמן
אתר הכנסת
מומלצים