שתף קטע נבחר

מפלגות העולים שוקלות איחוד

אביגדור ליברמן מישראל ביתנו: "השטח דורש איחוד. יולי אדלשטיין מ"ישראל בעלייה": "אנחנו בודקים את המיים ואולי בקרוב נקפוץ"

השר נתן שרנסקי עושה עכשיו את סוף השבוע האחרון שלו בקואליציה, אך מהר מאד יתברר לו שגם באופוזיציה יש חיי שיתוף. לאחר הפגנת העולים המשותפת ביום ד' שעברה, יחסית, ללא מהמורות, נשמעים ב"ישראל ביתנו" וב"ישראל בעליה" גם יחד, קולות רבים המצדדים באיחוד.
ראש סיעת "ישראל ביתנו", ח"כ אביגדור ליברמן, אומר היום לynet, כי כבר עכשיו מתאמות שתי המפלגות את מהלכיהן: "מהשטח אנחנו שומעים דרישה חזקה לאיחוד הכוחות עם ישראל בעליה". ליברמן חשף סקר שנערך עבור המפלגה, המגלה כי אם ילכו מפלגות העולים יחד לבחירות, יזכו ב 12 מנדטים, הרבה יותר מסכום המנדטים של שתי המפלגות, אם תלכנה כל אחת בנפרד. ליברמן טוען כי יחסיו האישיים עם שרנסקי טובים מאד, אך מוסיף: "לכל המחנה הלאומי יש בעיית אגו רצינית, המונעת איחוד".
גם ב"ישראל בעליה" של שרנסקי לא שוללים הליכה משותפת. ח"כ יולי אדלשטיין מעריך כי "איחוד הוא אפשרות מדוברת מאד במפלגה לאחרונה. כשהולכים לקראת מטרה אחת משותפת כדאי לשתף פעולה במקום להתחרות. יש מכנה משותף רחב מאד בין שתי המפלגות". אדלשטיין אומר כי ההפגנה האחרונה היתה מבחן שיתוף בין המפלגות, שעבר בהצלחה: "מיזוג לא מתבטא רק בלחיצות ידיים אלא גם במעשים. יש עדיין חילוקי דעות בין הצדדים, אך גם רצון לנסות ולבדוק הליכה משותפת".
אדלשטיין מוסיף כי יתמוך במיזוג המפלגות, וכך גם, לדעתו, כל חברי הסיעה, אך לא ה"שטח": "יש ערים בהן היריבות בין שתי המפלגות עוד לא התקררה מאז הבחירות האחרונות. זה דבר שיצריך התמודדות". הוא מוסיף כי כעת, כש"ישראל בעליה" נמצאת באופוזיציה, ניתן יהיה לראות ביתר בהירות אם שתי המפלגות חלוקות בדעותיהן: "באופן פשטני ניתן לומר כי ישראל ביתנו ימנית יותר מאיתנו, אבל שתי המפלגות בודקות כעת את המים, ואולי בקרוב נקפוץ".

לפנייה לכתב/ת
זום 77
ליברמן ושרנסקי. אחים הולכים ביחד
זום 77
מומלצים