שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחאה על חלוקת כספי התמיכה של עיריית ת"א

  מפעילת "במת מיצג" זועמת על הסכום הנמוך מדי שקיבלה לדעתה כפיצוי על השריפה בבניין מרכזים

  תמר רבן, מנהלת "מקלט 209" ו"במת מיצג" שפעלו בבניין מרכזים שנשרף בתל אביב, מוחה על אופן חלוקת ההקצבה הייחודית של עיריית תל-אביב למוסדות שנפגעו בשריפה ואומרת: "נבחן אפשרות פנייה לבג"צ".

   

  במכתב הממוען לחברי ועדת התמיכות של העיריה, שאישרו תמיכה כוללת של מיליון שקל, כתבה רבן: "80 אלף שקל בלבד מתוך הסכום הכולל הוקצבו ל'במת מיצג' שהפכה בשריפה לעפר ואפר. מטרת ועדת התמיכות היא תמיכה בנפגעי בית מרכזים שקרס, מכאן שקריטריון חלוקת הכספים תלוי, מן הסתם, במידת הנזק. בהתאם, ניתן היה להניח ולקוות כי חלוקת הכספים תיעשה באופן פרופורציונלי. האם אכן כך הדבר, אם עידו תדמור, שתכולת המקום שלו ניצלה מהשריפה, קיבל 630,000 ש"ח, ו'במת מיצג' שנהרסה כליל קיבלה 80,000".

   

  דובר עיריית תל-אביב שהגיב על מכתבה כתב: "בצעד יוצא דופן עקב השריפה שהשתוללה בבית מרכזים בחודש יוני האחרון, אישרה השבוע ועדת התמיכות של העירייה תקציב מיוחד בסך מיליון שקל שכל מטרתו לסייע לגופי התרבות שנפגעו בשריפה, לשקם את עצמם ולהמשיך לפעול. ועדת התמיכות של עיריית תל-אביב-יפו פעלה על סמך המלצות מקצועיות של אגף התרבות והאמנות. להבדיל מגופים אחרים שזכו לתמיכה מיוחדת על-פי הערכת הנזק שנגרם מהשריפה, התמיכה ללהקת המחול של עידו תדמור תוקצבה על-פי שלושה קריטריונים: הראשון הנזק שנגרם, השני העובדה שהלהקה נמצאת על סף סגירה והשלישי מעבר הלהקה למתחם תרבות בתחנה המרכזית החדשה שהעירייה מנסה לקדם. התמיכה נחלקת לשניים: 280 אלף שקל לשיפוץ והתאמת מבנה הלהקה בתחנה המרכזית ו-350 אלף שקל לכיסוי גרעונות קיימים".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים