שתף קטע נבחר

התוכנית של סנה: לפנות 100 אלף מתנחלים

ח"כ אפרים סנה מהעבודה טוען שפינוי המתנחלים יביא להתקדמות מדינית ולצמיחה כלכלית. הוא יציע שתוכניתו תהפוך לתוכנית הרשמית של העבודה

לחבר הכנסת אפרים סנה מהעבודה יש תוכנית. במפלגת העבודה החיוורת, זוהי חדשה בפני עצמה. התוכנית מוגדרת כתוכנית כלכלית, שמתיימרת להציג תחליף לתוכנית הכלכלית של ממשלת שרון. אבל אחת מהמלצות העיקריות בה היא בעלת משמעות מדינית מרחיקת לכת: פינויים של מאה אלף מתנחלים מבתיהם.

 

סנה טוען, על סמך התייעצויות שערך בחודשיים האחרונים עם כלכלנים ואנשי עסקים, כי עלות הפינוי תגיע לארבעה מיליארד דולר במשך ארבע שנים – אבל "פתרון מדיני יביא צמיחה כלכלית ויחדש את התיירות ואת ההשקעות בישראל".

 

שתי ההמלצות העיקריות הנוספות בתוכניתו של סנה הן להגדיל את מספר העובדים הישראלים ולעודד את התעשיות ואת הייצור במפעלים הישראליים. "יש יותר מדי קצבאות ופחות מדי עובדים", אומר סנה, "הממשלה צריכה לנהוג כפי שעשה הלייבור באנגליה, ולהמיר את הקצבאות בתמריצים כלכליים שיביאו אנשים לשוק העבודה".

 

ביום שישי הציג סנה את תוכניתו בפני כמאתיים איש, רובם אנשי מרכז המפלגה. לטענתו, התוכנית שלו זוכה לתמיכה רחבה במפלגה, והוא מתכוון להציע לוועידת העבודה לאשר אותה כתוכנית הכלכלית הרשמית של המפלגה. "הדבר הכי חשוב הוא שסוף סוף קם מישהו ומציע תוכנית", הוא אומר, "המפלגה לא באה עד עכשיו עם תוכנית חליפית למה שהממשלה עושה. היא אומרת מה לא לעשות, אבל לא אומרת מה כן. יש תוכנית מדינית, אבל לא הייתה תוכנית כלכלית. עכשיו יש, ואני מקווה שהוועידה תאשר אותה. לא מובן לי איזו מפלגת אופוזיציה היא זו שאין לה תוכנית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סנה. "התוכנית זוכה לתמיכה"
מומלצים