שתף קטע נבחר

תוכנית לפינוי המוני של לונדון במקרה של התקפת טרור

ה"סאנדיי טיימס" הלונדוני חשף תוכנית סודית לפיה במקרה של התקפה כימית על לונדון יפונו תושבי העיר לאזורים מרוחקים. היום יתרגלו בבירה פינוי מהרכבת התחתית

ממשלת בריטניה הכינה תוכניות לפינוי המוני של תושבי הבירה, לונדון, במקרה של מתקפת טרור. כך דיווח הבוקר (יום א') עיתון הסאנדיי טיימס הלונדוני.

 

מסמכים שהודלפו מתוך התוכנית הסודית, המכונה "מבצע סאסון", מתארים את דרכי פינוי האוכלוסייה ל"אזורי מנוחה וקבלת פנים" מחוץ לבירה, בה מתגוררים יותר משעה מיליון בני אדם. האזורים שהתוכניות מזכירות כמועדים לפינוי הם:נמל התעופה הית'רו, ווסטמיניסטר, ווייט-הול ומרכז העיר.

 

על פי העיתון, מקורות מודיעין דיווחו כי במקרה של התקפת טרור יש סבירות גבוהה לכך שעל האוכלוסייה להתפנות מרוב חלקי הבירה הבריטית לזמן ממושך יחסית, במקרה של התקפה שבעקבותיה לא ניתן יהיה לשהות באזורים שלמים בעיר.

 

תחת הכותרת "כיצד הדבר ייעשה", מפרטים המסמכים כיצד תושבי לונדון יופנו לאיזורים בטוחים אליהם יגיעו ברגל, ומשם יועברו למחנות מיוחדים מחוץ לעיר ברכבות, מכוניות, אוטובוסים ורכבת תחתית. דובר רשמי של הממשל מסר, כי אין בכוונתו להתייחס למסמך הסודי.

 

בתוך כך יתרגלו היום המשטרה ושירותי ההצלה בלונדון התקפת טרור ברכבת התחתית בלב העיר. במהלך התרגיל שיימשך כמה שעות יבחנו פינוי נפגעים מתחנה של הרכבת התחתית בסיטי וטיפול בנפגעים של התקפה כימית. מדובר בתרגיל המוני ראשון מסוגו שמתרגלים בעיר, בו יתנהלו אנשי הביטחון בחליפות מיוחדות כדי לחלץ לכודים מהתחתית.


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הרכבת התחתית בלונדון בזמן הפסקת החשמל בעיר (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: דני שדה
תושבי הבירה יפונו בכל אמצעי תחבורה אפשרי (ארכיון)
צילום: דני שדה
מומלצים