שתף קטע נבחר

בעקבות איומי חמאס: אבטחת הח"כים "רועננה"

בעקבות אבטחת השרים שהוגברה, גם סביב הח"כים מגבירים בימים האחרונים את תשומת הלב. ח"כים רבים קיבלו שיחות טלפון שבהן התבקשו על ידי המשטרה "לרענן" את נוהל האבטחה סביבם, בשל איומי החמאס לפגוע באישי ציבור. ח"כ גמליאל, שקיבלה שיחה בנושא: "אף אחד לא ירתיע אותנו"

המשטרה מרעננת בימים האחרונים את האבטחה סביב כל חברי הכנסת, וזאת בעקבות איומי החמאס לפגוע באישים פוליטים ישראלים, בעקבות ניסיון ההתנקשות הכושל בעזה בשייח אחמד יאסין ובכירי הארגון.

 

ל-ynet נודע כי בעקבות האיומים המפורשים של החמאס, עורכים קציני האבטחה של המשטרה בימים אלה תהליך של בדיקה ורענון בתיקי האבטחה של חברי הכנסת - שרבים מהם כבר קיבלו שיחות טלפון מקציני אבטחה במרחב בו הם גרים, שביקשו לרענן את האבטחה המרחבית סביבם.

 

בימים הקרובים יוציא קצין הכנסת ריענון הנחיות ביטחוניות לכל חברי הכנסת.

 

רענון האבטחה כרוך בביקור בביתו של חבר הכנסת, בדיקה של הכניסה ושל יציאות החירום מהבית, בדיקת כלי הרכב שהוא ובני משפחתו משתמשים בהם, התקנה של אביזרי אבטחה למיניהם ותדרוך חברי הכנסת לערנות גבוהה ומוכנות למצבי איום.

 

גמליאל: "אנחנו חזקים"

 

חברת הכנסת גילה גמליאל, שהיתה בין הח"כים שהאבטחה המרחבית סביבה רועננה, אמרה ל-ynet כי "אנחנו חזקים, אף אחד לא ירתיע אותנו, גם לא הטרוריסטים. אני עובדת רגיל לחלוטין ולא משנה את שגרת יומי".

 

ח"כ אהוד יתום מהליכוד, לשעבר בכיר בשב"כ, אמר בעקבות כך כי לדעתו יש להימנע מכניסה לפאניקה בשל איומי החמאס לפגוע באישי ציבור ישראלים. לדברי ח"כ יתום, "יש להיות מוטרדים יותר מאיום הפיגועים באוטובוסים ומפגיעה בציבור הרחב".

 

דובר הכנסת מסר בתגובה כי "משטרת ישראל היא המנחה המקצועית בנושא הביטחון, וכל פעולה של המשטרה בנושא מתואמת עם קצין הכנסת. לדבריו, "הכנסת תבצע את כל ההמלצות שתגיש המשטרה בנושא מיגון הח"כים".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה ל-ynet: "המשטרה מנחה את קצין הכנסת באופן קבוע בעניין אבטחת הח"כים - כפי שנעשה גם היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יאסין. איומים על אנשי ציבור
צילום: רויטרס
צילום: אתר הכנסת
"אנחנו חזקים". ח"כ גילה גמליאל
צילום: אתר הכנסת
צילום: גלי תיבון
יתום. בלי פאניקה
צילום: גלי תיבון
מומלצים