שתף קטע נבחר

הכנסת ביטלה את תכנית "ההצבעה הביומטרית"

התכנית לפיה יצביעו חברי הכנסת במליאה באמצעות מכשיר שיקרא את טביעת אצבעם נגנזה על ידי יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין. ההצעה הועלתה לאחר ליל ההצבעות הכפולות, וחזרה למגירה בעקבות התנגדות עשרות חברי כנסת

יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, חזר בו מהחלטתו והודיע כי חברי הכנסת לא יעברו להצבעה בשיטה הביומטרית, על ידי קורא אופטי שיזהה את טביעת אצבעם. ההודעה נמסרה במקביל לפירסום הידיעה, כי היועץ המשפטי לממשלה יגיש כתבי אישום נגד חברי הכנסת מיכאל גורלובסקי ויחיאל חזן, החשודים בפרשת ההצבעות הכפולות.

 

לאחר שהתפוצצה הפרשה עלתה ההצעה להפוך את ההצבעות במליאה לבלתי ניתנות לזיוף באמצעות השיטה הביומטרית. הוועדה אישרה את ההצעה, אולם עוד באותו היום נאספו חמישים חתימות של חברי כנסת שדרשו לשנות את ההחלטה.

 

בעקבות הטענות שהועלו כי שינוי שיטת ההצבעה הופכת את כל חברי הכנסת לחשודים, הודיע ח"כ ריבלין כי השיטה לא תשונה, כל עוד רואים בה חברי הכנסת פעולה המטילה בהם דופי. סגן יו"ר הכנסת, ח"כ משה כחלון (ליכוד), עמד בראש המתנגדים ובירך על ההחלטה. "גם אם היו אוסרים עלי להצביע עד סוף הקדנציה, לא הייתי נותן את טביעת האצבע שלי", הדגיש.

 

עם זאת, מסר דובר הכנסת, כי נושא הזיהוי הביומטרי ייבחן לעומק מתוך כוונה להוסיפו בעתיד לחבילת אבטחת מידע שתכלול את אבטחת מחשבי חברי הכנסת ודלתות לשכותיהם, כפי שנהוג במוסדות ציבור רבים בעולם.

 

במקביל להודעת ריבלין, מחליפים בימים אלה בכל זאת את מערכת המיחשוב בכנסת במסכי מגע, המופעלים תוך הצבעה על הצג. במערכת הממוחשבת יוכלו חברי הכנסת לדווח על נוכחותם במישכן, להצביע במליאה ולקבל מידע בזמן אמת על ההתקדמות בסדר היום של המליאה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיטת ההצבעה. לא תשונה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
יו"ר הכנסת ראובן ריבלין. החליט
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים