שתף קטע נבחר

שיפור קל במצבו של הרב אלישיב

"פוסק הדור" של הזרם הליטאי אושפז לאחר שלקה במפרצת כלי דם. בבוקר נמסר כי במצבו חל שיפור קל, אולם הוא עדיין קשה. הרב אלישיב, יורשו של הרב שך, נחשב לבעל ההשפעה הפוליטית הגדולה ביותר בעולם החרדי

שיפור קל חל הבוקר (יום א') במצבו של גדול הפוסקים בזרם הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, אולם הרופאים עדיין מגדירים את מצבו קשה.

 

הרב נמצא בהכרה, הבוקר הוא התפלל שחרית והניח תפילין עם תומכיו. בסביבתו של הרב מביעים אופטימיות באשר למצבו. ברחבי הארץ ממשיכים אלפים מתומכיו לשאת תפילות לשלומו.

 

הרב אושפז בערב שבת, לאחר שחש ברע בביתו. צוות מד"א שהגיע לבית טיפל ברב הקשיש ופינה אותו לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. בבית החולים אובחן הרב כסובל ממפרצת כלי דם ואושפז במחלקה לטיפול נמרץ נשימתי. 

 

תומכיו של הרב קיימו הלילה תפילה המונית בכותל המערבי. המתפללים נקראו ברמקולים ברחבי הבירה להגיע לכותל. תפילות דומות התקיימו בכל רחבי הארץ.

 

הרב אלישיב, בן 92, נחשב ל"פוסק הדור" של הציבור הליטאי והשפעתו רבה בין היתר בתחום הפוליטי. בין היתר הביאה השפעתו לבחירתו של ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, הנחשב ל"איש שלו". רק לפני מספר שבועות פסק הרב אלישיב כי ראש עירית בני ברק, מרדכי קרליץ, לא יתמודד שוב בבחירות המוניציפליות - בשל ההסכם עם הזרם החסידי.

 

לאחר החלטת המפד"ל להיכנס לממשלת שרון - החלטה שהותירה את סיעת "יהדות התורה" שלו בחוץ - ניסח הרב אלישיב גילוי דעת חריף, שהופץ בעיתונות החרדית. הרב תקף ישירות את מנהיג המפד"ל, אפי איתם: "לאותם מנהיגים הקוראים לעצמם דתיים ושומרי מצוות שנתחברו לרשעים...מנהיגים אלו חברו לאיש משחית (יוסף לפיד) ..הם זוממים להחריב את היהדות כפי המפלגות האחרות ..ארס השנאה נוטף בדיבורם".

 

הרב אלישיב הצליח לבסס את מנהיגותו לאחר מותו של המנהיג הליטאי, הרב אליעזר מנחם שך, בנובמבר 2001. השפעתו הפוליטית בכנסת נמדדת אמנם רק בכוחם של נציגי "דגל התורה" בתוך סיעת "יהדות התורה", אולם השפעתו רבה גם על ש"ס ותומכיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים