שתף קטע נבחר

קרית ביאליק: הכי הרבה תלמידים בכל כיתה

הצפיפות בכיתות בקרית ביאליק - הגבוהה ביותר בקריות. כך עולה ממנתוני 2001 של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בקרית ים ובקרית אתא הצפיפות היא הנמוכה בקריות. עדיין המספרים קטנים בהרבה מהתקן של משרד החינוך. בביאליק מייחסים את הנתונים לביקוש הגדול למערכת החינוך בעיר ולנשירה הנמוכה של תלמידים

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המתייחסים לממוצע התלמידים בכיתה בחינוך היסודי והעל יסודי, עולה כי הקריות אתא וים מובילות במספר הנמוך של תלמידים בכיתה, הן בחינוך היסודי והן בחינוך העל יסודי. לעומת זאת, בקריות ביאליק ומוצקין ממוצע התלמידים בכיתה גבוה בשני המקרים.

מן הנתונים, המתייחסים לשנת 2001 ואשר פורסמו באוגוסט 2003, עולה כי בקריות אתא וים לומדים בחינוך היסודי 26 תלמידים בכיתה בממוצע. זאת, לעומת 28 תלמידים בקרית מוצקין ו-29 בקרית ביאליק. באשר לחינוך העל יסודי, בקריות אתא וים לומדים בממוצע 29 תלמידים, ואילו בקרית מוצקין 33 תלמידים ובקרית ביאליק 34 תלמידים, יצוין, כי על פי תקן משרד החינוך, יכולים ללמוד עד 40 תלמידים בכיתה.

מעיריית קרית ביאליק נמסר בתגובה: "המצב בקרית ביאליק טוב. הנתונים מראים על הביקוש הרב למערכת החינוך בקריה ועל כך שאחוז הנשירה ממערכת החינוך נמוך ביותר. כמו כן, זה לא אומר שהתלמידים לומדים בתנאים פחות טובים, מכיוון שעל פי התקן של משרד החינוך, יכולים ללמוד עד 40 תלמידים בכיתה. הנתונים מצביעים על ההכרה של הציבור ביוקרה ובאיכותיות של מערכת החינוך בקריה".

דוברת עיריית קרית מצוקין, דליה בינדר: "כפי שפרסמנו בעבר, הרוב המכריע של התלמידים לומד בקריה ומאמין במערכת החינוך, ולא נזקק לשירותים חינוכיים של ערים אחרות. לכן, יש בממוצע עירוני תלמיד אחד יותר או פחות בכל כיתה. בנוסף, מספר התלמידים הוא פונקציה של גודל העיר ושל שכונות חדשות, ולכן נוצר מצב שבערים שפרושות על שטחים גדולים, עם שכונות חדשות ובתי ספר חדשים, הממוצע יורד באופן שולי".

מעיריית קרית אתא נמסר: "מערכת החינוך העירונית מועמדת לפרס החינוך הארצי, בין היתר בשל ההשקעות הפיזיות במוסדות החינוך. הנתונים מעידים על השקעה בבניית כיתות לימוד חדשות ועל הפחתת הצפיפות, שעשויות להביא להישגים לימודיים טובים יותר. יש להדגיש, כי עד כה נוספו 30 כיתות לימוד חדשות".

דובר עיריית קרית ים, אדי גל: "אנו שמחים שבמוסדות החינוך אין צפיפות, מה שמאפשר להעניק חינוך טוב יותר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
בתי הספר בקריות לא חורגים מהתקן של עד 40 תלמידים בכיתה
צילום: אורן אגמון
מומלצים