שתף קטע נבחר

עלו ברשת

חיל האוויר המחודש, תוסף אאטולוק, ברבי כבקשתך, פורנו ללא בני אדם, בילויים באילת, מפות בתל אביב, גובלינים, אורקים ועוד אתרים ששווה להכיר

הטובים והטיס

 

אין אפס בחיל האוויר, וגם אין הרבה הפתעות: כבר עם השקתו ברור שאתר החיל המחודש הוא מהטובים והיפים שראינו כאן בשנים האחרונות. האתר המשופץ מעוצב נקי ויפהפה, עושה שימוש מצוין בפלאש, ומלווה את כל תהליך הניווט בתכניו בהדמיה של סימולטור-טיס. הוא בנוי ברבדי תוכן שונים וברמות דינמיות משתנות.

 

הוא מספק חדשות מפעילות חיל האוויר, מידע היסטורי יומי מתולדות החיל, חידונים, כתבות ומאמרים, וכן מידע לרקע על החיל. לצד אלה, מוזמן הגולש להתרשם מהמאגרים הרבים: כל האותות והסמלים, זיהוי ותגי יחידות וטייסות, מידע היסטורי מפורט (כולל המלחמות, הפלות מטוסי אויב, פירוט מפקדי החיל ועוד).

 

כמו כן ארכיון מגיליונות ביטאון חיל האוויר, גלרייה ענקית של תמונות מכל דגמי כלי הטיס ששירתו את החיל, פירוט מערכות הנשק והתעופה, וגם אזור תוכן גדול ומושקע, המתמקד בבני נוער לפני גיוס. האתר הזה מעלה מאוד את הרף המקצועי והתוכני בפעילות המקוונת של הצבא מול הציבור האזרחי, וספק אם ניתן יהיה לעבור אותו.

 

תוסף לאאוטלוק

 

חברה ישראלית בשם "טלמסג'" מציעה לגולשים להוריד תוסף לאאוטלוק, המעצים את יכולות התוכנה, ומאפשר לשלוח אימייל לכל אמצעי תקשורת – טלפונים ניידים, הודעות כתובות ומכשירי פקס. ניתן להוריד גרסת חינם לתקופת ניסיון. הורדת הגרסה המלאה כרוכה בתשלום.

 

מנוע חיפוש פרטי

 

ואם כבר תוכנות: אקס-1 הוא שמו של מנוע חיפוש שניתן להוריד חינם, להתקין במחשב האישי ולמצוא בתוך פחות משנייה מילה מבוקשת בתוך כל סוג של קובץ – ממסמכי וורד ועד הודעות אימייל.

 

משולש ברמודה

 

יהונתן לנדאו, סטודנט לניהול באונ' בן גוריון, הקים את "טריגוקליק", אתר פרטי קטנטן, המסייע בפתרון בעיות חישוב במשולשים. להדיוטות (אני) מדובר באתר פלאים, שכן המחשבונים שלו מאפשרים הזנת נתוני האורך של ניצבים במשולש, להקיש enter, ולקבל מייד כל מידע רלוונטי.

 

הזווית שמול הניצבים, אורך היתר, רדיוס חוסם וחסום, שטח ועוד. האתר מביא עוד מחשבונים לכל סוגי המשולשים, מושגי יסוד ולינקים למחשבונים נוספים בתחום. שרה גרינברג-מרום מירושלים סיפרה לנו על האתר הזה, שבאמצעותו בודקת בתה, תלמידת י"א, אם פתרה נכון שאלות בשיעורי הבית שלה.

 

ברבי כבקשתך

 

ליאור אבידב חפר וחקר את נבכי האתר הרשמי של "ברבי" עד שדג למענכם את המשחק הנפלא הזה, המאפשר לכל גולש (ובעיקר גולשת) לייצר לעצמו תמונת ברבי על פי טעמו האישי. העמוד מציג ברבי אופיינית, שניתן לשנות את צבע שיערה, עורה, עיניה ושפתיה, ואפילו את הכתר שלראשה. אם אתם כבר שם, תשמחו ודאי לגלות שהאייקונים היפים בצדו השמאלי של הדף מובילים לסדרה של משחקי ברבי נוספים.

 

פורנו שאינו נראה

 

ואם כבר ליאור אבידב, עוד הברקה ששלח אלינו: גלריה אמריקנית מציגה באתר הבית שלה אוסף צילומי פורנו מסוג שטרם היכרנו – ללא בני אדם. מדובר במקבץ של כמה עשרות תמונות, שבמקור תיעדו זוגות העוסקים בפעילות מינית נמרצת בחדרי מיטות, חדרי מגורים, בחצר ועל השטיח – אולם בדרך לתערוכה נמחקו מתוך התמונות כל הדמויות האנושיות. התוצאה: כמה תמונות מאוד לא מרשימות של זוויות סתמיות וחסרות חן בבתים קונבנציונליים.

 

זיגזג אילתי

 

זיגזג הוא שמו של אתר חדש, המתמקד בבילויים ומועדונים באילת, ומביא לרשת את הממד הסליזי, ואת החושניות הממגנטת להם אחראים המוני הקלאברים הנוהרים מכל הארץ לעיר הדרומית. האתר שואב ממודלים קיימים, שהבולטים בהם הם אתרי הבילויים "לילה" ו"אטרף", ומתעד למעשה כל מסיבה ואירוע שהתקיים בכל אחד ממועדוני העיר.

 

השיטה: גלריות של עשרות תמונות מכל אירוע, המציגות את היפים והנועזים מבין המשתתפים. לצד הגלריות הרגילות, שממילא מעבירות את האווירה המחורמנת, יש גם "חוצפה אילתית", גלריות שמפתיעות עוד יותר בנועזותן. האתר מציג כל מועדון ואתר בילוי, מביא כתבות וקטעי רכילות, מפעיל פורום לקלאברים.

 

כמו כן מאפשר תגובות ומשלוח ד"שים, מפרסם מדריך מיוחד לגייז, ועתיר תוכן באופן כללי. מדריך ההישרדות לקלאבר המופיע באתר מצייד את תיירן המועדונים המתחיל בצרור עצות חובה: "כיצד לעבור את הסלקציה במועדונים", "מדריך לטיפול בהאנגאובר", "לא חייבים למות מאקסטזי", "כיצד תזהה את סוג הבחורה על פי מה שהיא שותה" ועוד פרטים שבלעדיהם הגיחה לאילת הופכת למיותרת.

 

שביל בצד

 

"בלורית" הוא אתר ישראלי חדש ואיכותי, העוסק בנשירת שיער ותופעת ההתקרחות. מפעילי האתר טוענים כי הוקם במטרה לספק תמונה מאוזנת ואמינה של האפשרויות הרבות לטיפול בנשירת שיער, ולאסוף עדויות ומידע מהגולשים אודות תכשירים וטיפולים שונים. עם השקתו מספק האתר מידע רב ומקיף על ההיבטים הפיזיולוגיים, מדריכים כיצד לטפל בשיער שמתחיל לנשור, כתבות על שיטות אלטרנטיביות ומחקרים חדשים, ראיונות עם אנשי מקצוע, תשובות לשאלות הגולשים מרופא מומחה, וגם תיעוד של תמונות מארבע שנות טיפולים בפדחתו של מייק מארה"ב, שנשאו פרי ופלומה ג'ינג'ית רכה.

 

המפות של תל אביב

 

את אתר המפות שהשיקה עיריית תל אביב במסגרת אתר הבית שלה לא ניתן להגדיר כפחות מ"מדהים". האתר, שפותח בידי מרכז "יאיר" של אגף המחשוב בעירייה, מציג מפות דינמיות בטכנולוגיית GIS, ומעבר לחוויית התחקור של המידע הגיאוגרפי שבו, הוא מספק רבדי מידע רבים שעד כה טרם הוצגו לציבור באופן כה נגיש וגרפי.

 

עמוד הבית של אתר המפות מציג את מפת העיר תל אביב ומאפשר למקד את החיפוש הגיאוגרפי עד רמת הבניין הבודד בכל רחוב - ודי בעובדה זו כדי לבסס אותו כאחד היעילים והשימושיים ביותר ברשת. יש בו 80 שכבות מידע גיאוגרפי והנדסי: החל מדרכים, מבנים, כתובות, גושים וחלקות וייעוד קרקעות, לצד מידע על חינוך, תרבות ופנאי, חנייה ותעבורה, ואפילו בטחון וחירום.

 

את אלה ניתן להציג בשכבות, עם קישורים לתצלומים נלווים, מסמכי מינהל ההנדסה הרלוונטים לאזור, וגם מידע על זכויות הבנייה בכל נכס. האתר שימושי לתושבי העיר, לאורחים ותיירי פנים וגם לאנשי מקצוע. ניתן למצוא באמצעותו כתובות מדויקות, לאתר מספרי גושים וחלקות, להציג מוסדות חינוך סביב כתובת מסוימת, לחפש חניונים ועוד. בראבו.

 

החידה שלי

 

אתר פרטי קטן בשם "החידה שלי" מביא מאגר של תשבצים, תפזורות, חידות, משחקי מלים, ו"תשבצי קסם". הוא מאפשר לבנות תשבץ או חידונים חדשים שיוזנו למערכת, לאחר שאושרו בידי מפעיל האתר. במקביל, יכול כל גולש לנהל אסופה אישית של חידונים ותשבצים לפי טעמו.

 

החיים שאחרי

 

ג'ונתן קלארק, צלם בריטי, תיעד במשך שנתיים רצופות, מזריחה עד שקיעה, את פינות החמד של בית הקברות הישן סטריטהאם בלונדון. את אוסף הצילומים הגדול שאגר הוא מציג בארבע גלריות על פי עונות השנה, במסגרת אתר פרטי אסתטי במיוחד שהקים לצורך זה. לתערוכה המקוונת הזו יש עוצמה רבה, והתצלומים המרגשים המופיעים בה כמו נלקחו מתפאורה של אגדה או סרט פנטזיה.

 

מסלול לחלל

 

קבוצה של סטודנטים מהפקולטה לאווירונאוטיקה בטכניון החיפאי ייסדה לפני כשנתיים את "מסלול", כיום פורום המונה 150 חברים קבועים, כאגודת-בת של האגודה הישראלית למדעי תעופה וחלל. חברי "מסלול" - סטודנטים חיילים ובני נוער – משתפים פעולה עם מוסדות מחקר בפרויקטים הקשורים בחלל, ופועלים לקידום חקר החלל בישראל, ולפיתוח המודעות כלפי הנושא בבתי הספר. באתר הבית של האגודה ניתן ללמוד על פעילותה, להתעדכן בחדשות מהתחום, לעיין בכתבות מתוך המגזין הפנימי של חברי האגודה ואף להצטרף אליה.

 

הגובלינים והאורקים - שני אתרים חדשים המכוונים לקהל שחקני התפקידים:

 

"תעשיית הגובלינים" הוא שמו המוצלח של אתר פרטי חדש, שמציע עלילות וסיפורים מקוריים למשחקי תפקידים, בעיקר מבוכים ודרקונים. לתכנים המקוריים ולהפעלת האתר אחראים ערן אבירם, גיל ברגר ובן שלום.

 

במקביל הושק "האורק הקורא", מגזין הבית של אתר "הפונדק", הפורטל הפרטי הבלתי מעורער של קהילת שחקני התפקידים בישראל. שמו של "האורק" והלוגו שלו מזכירים מעט מגזין רשת ותיק אחר ("האייל הקורא"), אולם נראה שאת תכניו יכולים להבין באמת רק מי שבאמת מכיר היטב את קהילת שחקני התפקידים המקומית. את "האורק" עורכת יעל לקסמן ועיצב עמיחי ברודו.

 

ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים עקב עומס של הגולשים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האורק הקורא
פורנו בלי פורנו
החיים שאחרי
ברבי כבקשתך
הטובים והטיס
מומלצים