שתף קטע נבחר

60 אלף עובדים זרים עזבו את הארץ מתחילת השנה

כך עולה מנתוני משטרת ההגירה שהוצגו בפני ועדת הכנסת לעניין העובדים הזרים. ראש מינהלת הגירה מסר עוד כי 30 אחוז מהם גורשו והשאר עזבו מרצונם

מאז תחילת השנה עזבו את ישראל כמעט 60 אלף עובדים זרים, כשליש מהם נעצרו וגורשו. כך מסר היום (ג') סגן ראש מינהלת ההגירה, תת ניצב אפי טיבי, לוועדת הכנסת בנושא העובדים הזרים.

 

לדברי טיבי, מאז תחילת 2003 יצאו מישראל 59,853 עובדים זרים לא חוקיים, מהם גורשו 18,500 עובדים, לאחר שנעצרו והושמו במתקני משמורת של משטרת ההגירה. לדברי טיבי, השאר עזבו  מרצונם. כמו כן ציין טיבי כי "מאז שהחלה מינהלת ההגירה בפרויקט 'עזיבה מרצון של משפחות', נרשמו אליו כ-558 משפחות, ובעקבות זאת צפויים 1,385 בני אדם לעזוב את הארץ בסוף ספטמבר ותחילת אוקטובר.

 

תת ניצב טיבי הוסיף כי אחת מהבעיות המהותיות בתחום העובדים הזרים הם כ-200 חברות כוח אדם לא חוקיות, המתמחות בהעברת תיירים, צליינים וקבוצות תיירים לארץ והפיכתם לעובדים לא חוקיים.

 

לוועדה נמסר עוד כי בשנה האחרונה שופר קשר המחשבים בין שירות התעסוקה, משרד הפנים וביקורת הגבולות, באופן שימנע או יצמצם את האפשרות לזיוף היתרים ואשרות לעובדים זרים.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ רן כהן, וח"כ ניסן סלומיאנסקי, הודיעו בישיבה כי הם מתכוונים להגיש תלונה במשטרה נגד חברות כוח אדם בחשד שזייפו היתרים לעובדים זרים. זאת בעקבות חשיפת ערוץ 10, שמצאה ששלוש חברות קיבלו היתרים לייבא עובדים מסין, לאחר שכבר ייבאו עובדים ולא העסיקו אותם כלל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
"עוזבים מרצון". עובדים זרים במעצר
צילום: שאול גולן
צילום: דודו פריד
חברות כוח האדם הלא חוקיות, מחריפות את הבעיה (צילום ארכיון)
צילום: דודו פריד
מומלצים