שתף קטע נבחר

כ-1,200 שוטרים יאבטחו את חגיגות יום הולדתו של פרס

ביום ראשון תתקיים מסיבה לכבוד יום הולדתו ה-80 של ח"כ פרס בהיכל התרבות בתל אביב, בהשתתפות מנהיגים כגון קלינטון וגורבצ'וב. לאחר מכן יתקיימו אירועים נוספים לציון המאורע ברחבי הארץ. תושבי תל אביב והרצליה צפויים לעומסי תנועה קשים. גורמים במשטרה: איך בתקופה ביטחונית בעייתית כל כך, מקצים כוחות כה רבים לאבטחת אירוע פרטי?

כ-1,200 שוטרים ומתנדבים יאבטחו בימים ראשון ושני הקרובים את חגיגות יום ההולדת של ראש הממשלה לשעבר, ח"כ שמעון פרס. אזרחי תל אביב והרצליה צפויים לסבול משיבושים קשים בשגרת חייהם בימים אלה, בעקבות סגירת רחובות לתנועה לצורך אבטחת החגיגות.

 

האבטחה הכבדה שתלווה את החגיגות דרושה בשל השתתפותם באירועים של מנהיגי מדינות כגון נשיא גרמניה, יוהנס ראו, וכן מנהיגים לשעבר ביניהם נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, נשיא דרום אפריקה לשעבר, פרדריק וילהם דה קלרק, נשיא בריה"מ לשעבר, מיכאיל גורבצ'וב, וכן מאות אנשי ציבור, אנשי אקדמיה, פוליטיקאים בכירים ואמנים ישראלים. 

 

האירוע המרכזי לכבוד ח"כ פרס ייערך בהיכל התרבות ביום ראשון הקרוב, בשעה 19:00. מדובר באירוע שיפתח את החגיגות, ערב אמנותי לתיאור פעילותו הציבורית של פרס ופתיחת תערוכת צילום "רגעים קטנים-גדולים" שיציגו רגעים מיוחדים בחייו. מייד לאחר סיומו של האירוע, תערך בהרצליה פיתוח מסיבה נוספת. גם ביום שני מתוכננים אירועים לציון יום ההולדת, באוניברסיטאות ברחבי הארץ. באירוע המסכם יישאו דברים ראש הממשלה אריאל שרון וחתן השמחה, שמעון פרס.

 

מהמשטרה נמסר כי ביום ראשון ייסגר לתנועה רחוב הוברמן, הסמוך להיכל התרבות, בין השעות 06:00 בבוקר ועד 2:00 בלילה. באותו היום לא תתאפשר חנייה מהשעה 7:00 בבוקר בחניון כיכר דה-שליט בהרצליה פיתוח. כמו כן, החל מהשעה 13:00 ייסגר לתנועה גם רחוב חבצלת השרון בקטע שבין רחוב קרן היסוד לכיכר דה-שליט. הציבור יתבקש, כמו תמיד, לעשות שימוש בדרכים חלופיות וצפויים עומסי תנועה כבדים.

  

חלק מהשוטרים במשטרת מחוז תל אביב הביעו תמיהה על כך שבתקופה ביטחונית קשה כל כך, עם התרעות רבות לפיגועים, כאשר כל שוטר חשוב לעבודת השטח, ועובד לעתים קרובות במשמרות ארוכות, המשטרה מקצה כוחות גדולים כל כך לאבטחת חגיגת יום הולדת פרטית. "עם כל הכבוד לח"כ פרס, 900 שוטרים ו-300 מתנדבים, ייאלצו לעזוב את העבודה הביטחונית והמשטרתית השוטפת למשך יומיים", אמרו השוטרים. 

 

בשנה האחרונה נערכו מספר אירועים המוניים באזור תל אביב, שדרשו אבטחה כבדה, אולם לשם השוואה, מאירועים אלה נהנו אלפי תושבי תל אביב והסביבה. את "טעם העיר" שנערך במאי השנה, אבטחו 400 שוטרים, מתנדבי המשמר האזרחי וסדרנים. אירוע אחר, הופעת האופרה "נבוקו" בפארק הירקון, אבטחו את רבע מיליון הצופים, כ-800 שוטרים וסדרנים. את מצעד האהבה שנערך בסוף חודש אוגוסט, בהשתתפות עשרות אלפי בני אדם, אבטחו כ-1,800 שוטרים, פקחי עיריה וסדרנים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
יום הולדת בינלאומי. פרס
צילום: טל כהן
רחובות ייחסמו. קלינטון
"אבטחה כבדה". דה קלרק
חגיגה בת יומיים. גורבצ'וב
צילום: מיכאל קרמר
כוננות משטרתית. ארכיון
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים