שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תיאטרון החאן הירושלמי פותח בשביתה

  התיאטרון לא יקיים במשך שבוע את ההצגות המתוכננות בירושלים, בשל אי העברת תקציבים מהעיריה

  שחקני ועובדי תיאטרון החאן הירושלמי הודיעו אמש על החשכת התיאטרון במהלך השבוע הקרוב.

   

  מהתיאטרון נמסר כי ההצגות שתוכננו להתקיים היום (ה'), במוצאי שבת, ביום שני וביום שלישי הבא מבוטלות. נכון לרגע זה מדובר בביטול ההצגות של ההפקה "אשליה" בתיאטרון בירושלים בתאריכים המדוברים - ועד כה טרם התקבלה החלטה לגבי קיומן של הופעות מחוץ לתחום ירושלים עליהן התחייב התיאטרון מבעוד מועד. 

   

  הנהלת התיאטרון הסבירה את ההשבתה בכך ש"אנו מנסים בכל דרך אפשרית לקרוא לעזרה, כי תיאטרון החאן וכל מוסדות התרבות בירושלים נמצאים בסכנת קריסה מיידית בשל עיכוב בהעברת ההקצבות של הממשלה והעיריה בחצי השנה האחרונה. השביתה היא איתות לחברה בירושלים ולכל צרכני התרבות בארץ. אנחנו מקווים שהתיאטראות האחרים, שגם הם כורעים תחת נטל הקיצוצים, יביעו סולידריות ויצטרפו אלינו למאבק".

   

  היום נערכת בתל-אביב פגישה של כל ועדי התיאטראות בישראל עם נציגי הסתדרות העובדים, במטרה למסד מאבק משותף ולבדוק אפשרות להשבתה כוללת של הסקטור. יואב היימן שחקן תיאטרון החאן אומר: "ההחלטה להחשיך את התיאטרון אומרת שהגענו לתהום. אנחנו מרגישים שאם עכשיו לא נפעל, כל התיאטראות כולם יקרסו ממש בקרוב. אנחנו חושבים שאנחנו חייבים להוביל את המאבק כי החרב מונחת על צווארנו. אבל ברור לנו שזה יגיע לכולם".

   

  מהנהלת התיאטרון נמסר כי בשל אי העברת כספי התמיכה לא יוכל התיאטרון לשלם את משכורת החודש הנוכחי של עובדי ושחקני התיאטרון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מרב יודילוביץ'
  מאבק האמנים
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים