שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "לסגור את הקאמרי"

  מנהל היחידה לאיכות הבנייה בעירייה טוען למחדלים חמורים במבנה החדש וממליץ לסגור אותו – אם לא יתוקנו. אחת הטענות: המעקות ביציעים לא עומדים בתקן ומבוגרים וילדים עלולים ליפול מהם. הקאמרי: "הכול עומד בתקן הישראלי"

  תיאטרון "הקאמרי" החדש הוא "סכנה לשלום המבקרים", ומומלץ לסגור אותו מסיבות בטיחותיות אם לא יתוקנו הליקויים – כך נטען במסמך פנימי של עיריית תל-אביב.

   

  לפני כשנה נפתח בתרועות גדולות תיאטרון "הקאמרי" החדש, שבהקמתו הושקעו יותר מ-100 מיליון שקל – מה שלא מנע מספר תקלות בעבר. כעת מגבשים במנהל ההנדסה בעירייה הצעה לשקול לסגור את התיאטרון אם לא יתוקנו בו כל הליקויים, כפי שנטען במסמך פנימי של העירייה, שהגיע ל"ידיעות אחרונות". מנהל היחידה לאיכות הבנייה בעיריית תל-אביב, אדריכל מרק בורשטיין, מתריע במכתב, שאותו שיגר לפני שלושה ימים למהנדס העיר דני קייזר: "הבנייה טרם הסתיימה, והבניין לא קיבל תעודת גמר כחוק. כמו-כן, המעקות ביציעים של אולמות הקאמרי אינם עונים לדרישות התקן הישראלי. באולמות מבקרים ילדים ומבוגרים, והדבר גורם לסכנה לשלומם. בהתאם לנתונים הנ"ל, אני ממליץ לפעול לסגירת תיאטרון הקאמרי, או לחלופין לקבל היתר מיידי מהאדריכל ואישור ממכון התקנים".

   

  שרשרת התקלות בתיאטרון "הקאמרי" החלה מייד לאחר חנוכת הבניין. "ידיעות אחרונות" חשף כי המבנה המפואר ובו שלושה אולמות – שהוקם על-ידי מפעל הפיס – עלול להפוך למלכודת אש קטלנית. דו"ח הליקויים חשף כי באולמות חסרים מתזי כיבוי-אש אוטומטיים, גלאי עשן ואישור של מכון התקנים לכל שאר מערכות הכיבוי. בעקבות החשיפה סגרה העירייה את התיאטרון ואישרה את פתיחתו מחדש רק לאחר שהליקויים תוקנו.

   

  יומיים חלפו מאז קיבל התיאטרון את האישורים לפתוח את שעריו מחדש, וכבר נתגלתה בו תקלה בטיחותית חמורה נוספת. למרבה המזל, התרחשה התקלה כשבאתר התבצעו עבודות ולא בזמן הצגות בעת שהאולמות מלאים בצופים: גנרטור החירום פלט גזים רעילים שחדרו לאולמות, ורק בנס לא היו נפגעים.

   

  בזאת לא תמו התקלות, והתיאטרון היוקרתי לא עמד בחורף הישראלי: במהלך הצגה מיוחדת של "אמא קוראז'" שהועלתה לכבוד חוג ידידי התיאטרון בחודש דצמבר בשנה שעברה, דלף גשם לאולם התיאטרון. לצופים, אגב, נדמה היה שמדובר בתפאורה משוכללת.

   

  יו"ר סיעת "הירוקים" והמועמד לראשות העיר, פאר ויסנר, אמר אתמול: "מדובר בכשל מערכתי, ויש לסגור את המקום מייד".

   

  מתיאטרון "הקאמרי" נמסר בתגובה למכתב של בורשטיין: "יש לנו רשיונות ואישורי בטיחות מכל הרשויות המוסמכות, לרבות המשטרה. המעקות והיציעים עומדים באופן מלא בתקן הישראלי, ובידינו האישורים מיועצי בטיחות מוסמכים. מכון התקנים התבקש על-ידי חברת ניהול המשכן לאומנויות הבמה והאדריכל של התיאטרון לבדוק את הטענות של האדריכל בורשטיין".

   

  אדריכל "הקאמרי" מסר בתגובה: "המעקות על-פי חוות דעתי המקצועית ועל-פי חוות דעתם של שני מהנדסי בטיחות, הינם תקינים. הם אושרו על-ידינו, אך למרות זאת נמתין לחוות הדעת של מכון התקנים ונפעל על-פיה".

   

  נועם סמל, מנכ"ל התיאטרון: "הוויכוח הוא רק על החלק העליון של היציע, המכיל 80 מקומות בלבד. אם לא נקבל את אישור מכון התקנים, נסגור את היציע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תיאטרון הקאמרי. שרשרת תקלות
  צילום: תיאטרון הקאמרי
  לאתר ההטבות
  מומלצים